Strona główna | Slider | Europejski Otwarty Dzień Piłki Ręcznej w stołecznej SP nr 336

Europejski Otwarty Dzień Piłki Ręcznej w stołecznej SP nr 336

 

Związek Piłki Ręcznej w Polsce już po raz drugi przyłączył się do akcji „Bądź aktywny”, która wpisuje się w program Europejskiego Tygodnia Sportu. W stołecznej Szkole Podstawowej nr 336 pod okiem trenerów reprezentacji Polski, Roberta Lisa i Pawła Rydza, trenowało sześćdziesięcioro dzieci.

_DSC8061

W zajęciach udział wzięli uczniowie, chłopcy i dziewczynki, z klas piątej i szóstej. Każda z nich miała zaplanowane godzinne zajęcia. Uczestnicy z całkiem niezłym skutkiem radzili sobie z poszczególnymi ćwiczeniami przygotowanymi przez szkoleniowców. Wszystkim towarzyszyły uśmiechy i słoneczna pogoda.

_DSC8086

Po zajęciach dzieci wianuszkiem obległy obu trenerów. Cenne autografy złożone na specjalnie wydanych kartach wzbogaciły kolekcje uczniów. Każdy z uczestników otrzymał też specjalną torbę z prezentami ufundowanymi przez PGNiG – sponsora strategicznego polskiej piłki ręcznej. Ponadto ZPRP przekazał na potrzeby szkoły czterdzieści piłek do gry w szczypiorniaka.

_DSC8337

Programowi Europejskiego Tygodnia Sportu patronuje Komisja Europejska. Inicjatywę wsparła Europejska Federacja Piłki Ręcznej, która zorganizowała Europejski Otwarty Dzień Piłki Ręcznej, wsparty przez krajowe federacje.