Strona główna | Rozgrywki Młodzieżowe | KTO BĘDZIE MISTRZEM PODBESKIDZIA?

KTO BĘDZIE MISTRZEM PODBESKIDZIA?

 

Po wakacyjnej przerwie rusza nowy sezon Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt, który, jak nigdy wcześniej, zapowiada się niezwykle emocjonująco. Tytułu mistrza Podbeskidzia bronić będzie Bystra Team, ale zdetronizować obrońcę tytułu planuje  kilka innych mocnych ekip. Kto zostanie mistrzem? Tego dowiemy się dopiero w czerwcu przyszłego roku na finiszu sezonu.

Pierwszy turniej ligowy w sezonie 2016/2017 rozegrany zostanie w hali sportowej w Łękawicy w sobotę, 17 września. Szczypiornistki z I i II ligi podbeskidzkiego szczypiorniaka zagrają pod honorowym patronatem wójta gminy Łękawica, Tadeusza Tomiczka. Początek gier od 8.00.

– Do tych najbardziej emocjonujących starć w I lidze zaliczyć należy na pewno mecze: Bystra Gimnazjum – ZPR Rajcza, Bystra Gimnazjum – Bystra Team, LKS Orzeł Łękawica – SPR Łodygowice, SPR Żywiec – MKS Skarbek Tarnowskie Góry czy SPR Łodygowice – MKS Skarbek Tarnowskie Góry. Będzie zatem na co popatrzeć – zachęca Witold Mrowiec, skarbnik zarządu Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Żywiecczyzna, które jest organizatorem ligi.

Spore sportowe emocje zapowiadają się również i w II lidze. – Wszyscy jesteśmy ciekawi jak zagrają dziewczęta z odległego Lelowa koło Częstochowy. Ciekawi nas też postawa drugiej drużyny z Żywca, która zapowiada się dość obiecująco – dodaje Witold Mrowiec.

Ci, którzy będą chcieli obejrzeć mecze podbeskidzkiego szczypiorniaka, ale niestety nie dotrą do hali w Łękawicy, będą mogli zobaczyć cały turniej na żywo w Internecie! Transmisję przeprowadzi telewizja TVK HD. Transmisja TVK HD będzie dostępna pod linkiem – https://www.youtube.com/watch?v=l3-F6tvJZ9w

TERMINARZ ROZGRYWEK [pdf]

Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej Dziewcząt rozgrywana jest pod honorowym patronatem Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Turniej w Łękawicy