Strona główna | Handball Polska | UKAZAŁ SIĘ NR 112 „HANDBALL POLSKA”

UKAZAŁ SIĘ NR 112 „HANDBALL POLSKA”

 

Ukazał się nr 112 magazynu „Handball Polska” Czasopismo będzie dystrybuowane w punktach EMPiK, w salonach Tabak oraz w sieci Kolportera. Można je również nabyć w siedzibie Związku. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie. Tym razem do wygrania są bilety na kwalifikacyjny mecz EHF EURO 2018 Polska – Serbia (3 listopada g. 20:00).

W bieżącym numerze podsumowujemy kadencję Zarządu Związku Piłki Ręcznej W Polsce. Mówi o tym prezes Andrzej Kraśnicki, z którym przeprowadziliśmy obszerny wywiad. Sternik piłkarskiej centrali nakreślił także plany na najbliższą przyszłość, w której jubileusz 100-lecia piłki ręcznej na ziemiach polskich ma być tylko przystankiem w dalszej pracy dla dobra dyscypliny Dla polskiej piłki ręcznej.

Najbliższy czas to również debiut Leszka Krowickiego w roli selekcjonera kobiecej reprezentacji Polski. Biało-czerwone mają mało czasu na przygotowania do grudniowego EURO. Do Zielonej góry zostały zaproszone ekipy Słowacji, Szwecji (gospodarz ME) i Islandii. Jego asystentem będzie Adrian Struzik, z którym także długo rozmawialiśmy.

Nowy sezon ligowy start ma już za sobą. Życie rozpoczęła męska liga zawodowa, PGNiG Superliga. Pierwsze mecze podobnie rozegrano  w europejskich pucharach. Na międzynarodowej arenie zdążyły już się zaprezentować – z różnym skutkiem – drużyny MKS Selgros, Vistal i Pogoni Nieco wcześniej historyczny występ w Super Globe zaliczyło Vive Tauron Kielce. Trzecie miejsce można uznać za sukces mistrzów Polski..

Już latem zostały ogłoszone zmiany w przepisach gry. Na naszych łamach sprawę objaśnił Marek Góralczyk, były sędzia międzynarodowy a obecnie delegat IHF.

Co jakiś czas staramy się przedstawić sylwetkę osoby powszechnie znanej, której życiorys silne nawiązuje do piłki ręcznej. Tym razem wybór padł na aktora Michała Żurawskiego.

W nr 112 pożegnaliśmy jednego z najlepszych zawodników w historii polskiej piłki ręcznej, medalisty olimpijskiego, bramkarza 90-lecia, wybieranego do składu reprezentacji świata, Andrzej Szymczaka.

To oczywiście nie wszystkie tematy, które poruszyliśmy. Zapraszamy do lektury.

HP_112_okładka