Strona główna | Slider | ZPRP i UZ wspólnie wyszkolą trenerów

ZPRP i UZ wspólnie wyszkolą trenerów

 

Związek Piłki Ręcznej w Polsce podpisał umowę o współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim – Wydziałem Lekarskim i Nauk o Zdrowiu. Porozumienie dotyczy współpracy w procesie organizacji i realizacji szkolenia trenerów oraz instruktorów piłki ręcznej.

20161007-PA3_2678

Ze strony Związku Piłki Ręcznej w Polsce dokument sygnował  Prezes Andrzej Kraśnicki, któremu towarzyszyli członkowie zarządu Henryk Szczepański, Zygfryd Kuchta i Bogdan Sojkin. Natomiast Uczelnię reprezentował Prorektor ds. Studenckich prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski.

– Ten dokument będzie służył rozwojowi sportu, a przede wszystkim naszej ukochanej dyscyplinie jaką jest piłka ręczna. To wszystko przyczyni się do tego, że dzieci i młodzież będą mieli wspaniałych nauczycieli. Piłka ręczna jest trzecią dyscypliną, po piłce nożnej i siatkówce, pod względem popularności. Dużą wagę przywiązujemy do programu Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej, który już działa we wszystkich województwach – powiedział Prezes Kraśnicki.

Ze swej strony Prorektor Strzyżewski podkreślił, że umowa jest wspaniałym prezentem na 15-lecie Uniwersytetu Zielonogórskiego. – Z jednej strony czujemy się zaszczyceni a z drugiej zobowiązani. Tradycje piłki ręcznej w Zielonej Górze sięgają 50 lat. Kierunek wychowanie fizyczne cieszy się u nas dużą popularnością. Mamy studia I i II stopnia. Studenci, którzy zrobią licencjat mogą u nas zostać na dwa lata. Nie zawiedziemy oczekiwań – zadeklarował Prorektor Strzyżewski.