Strona główna | Rozgrywki Młodzieżowe | Jubileusz 10–lecia UKS WIERTMET w Libuszy

Jubileusz 10–lecia UKS WIERTMET w Libuszy

 

Uczniowski Klub Sportowy Wiertmet w Libuszy 9 października 2016 roku świętował jubileusz 10 -lecia działalności. Obchody stały się okazją do licznych wspomnień oraz podsumowań i dokonań klubu.

_MG_1012 (Large)

Okres 10 lat w niemal 100 letniej historii rozwoju piłki ręcznej w Polsce to czas niezbyt długi, ale bardzo znaczący, gdyż odnosi się do pracy z dziećmi i młodzieżą w regionie, w którym piłka ręczna nie miała większych tradycji.

Bogactwo przedsięwzięć organizacyjnych i szkoleniowych w zakresie piłki ręcznej przyczyniło się do wyznaczenia właściwej drogi rozwoju tej dyscypliny w gminie Biecz i powiecie gorlickim.

Uroczystość odbyła się w Bieczu. Jubileusz swoją obecnością zaszczycili Stanisław Majorek – trener brązowej olimpijskiej drużyny z Montrealu (1976), Jerzy Garpiel – olimpijczyk, wielokrotny reprezentant Polski w piłce ręcznej, brązowy medalista mistrzostw świata z Dortmundu (1982), Jerzy Nalepka – Wicestarosta Gorlicki, Mirosław Wędrychowicz – Burmistrz Biecza, Wojciech Marcinek, Krzysztof Jac – Członkowie Zarządu Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej, Aleksander Litowski – przedstawiciel Klubu Sportowego Vive Tauron Kielce, Aleksander Kalisz – Dyrektor ZSP w Libuszy,  Radni Powiatu Gorlickiego, Radni Rady Miejskiej w Bieczu, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, sponsorzy, przedstawiciele mediów, działacze, zawodnicy i rodzice.

_MG_0959 (Large)

Wielu znamienitych gości nie mogło przybyć na uroczystość, ale podzielili się swoimi refleksjami w listach gratulacyjnych. Słowa uznania, gratulacje oraz podziękowania za całokształt dokonań przekazali m.in. Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzej Kraśnicki oraz Prezes Honorowy Związku Piłki Ręcznej w Polsce prof. Janusz Czerwiński.

We wspomnieniach, które przedstawiono w formie materiałów filmowych nie zabrakło byłych i obecnych zawodników, osób związanych z klubem, działaczy oraz ważnych dla UKS Wiertmet wydarzeń.

Jubileusz był okazją do wyróżnienia i odznaczenia wyjątkowych osób, które przez lata wspierali działalność UKS Wiertmet i dzięki temu przyczynili się do propagowania i krzewienia sportowych pasji wśród dzieci i młodzieży.