Strona główna | Piłka Plażowa | Klubowe Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej plażowej 2016

Klubowe Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej plażowej 2016

 

W przyszłym tygodniu, w dniach 3-6 listopada, zawodnicy BHT Auto Forum Petry Płock oraz zawodniczki BHT Byczki Olimpijczyk Kowalewo wezmą udział w jednym z najbardziej prestiżowych turniejów w piłce ręcznej plażowej. Klubowe Mistrzostwa Europy ponownie odbędą się na hiszpańskiej wyspie Gran Canaria.

Zarówno wśród mężczyzn i kobiet do rywalizacji przystąpi po dwanaście najlepszych drużyn w Europie. Celem płocczan będzie poprawa zeszłorocznego trzeciego miejsca.  Dla debiutujących w tym gronie Byczków, zdaniem ich trenera Roberta Bejgiera, miejsce w czołowej szóstce byłoby sukcesem, a zdobycie medalu rewelacją.

Petra

W klubowych Mistrzostwa Europy ekipy zostały podzielone na dwie grupy. Petra trafiła do drugiego koszyka, gdzie jej przeciwnikami będą drużyny z Chorwacji, Portugalii, Szwecji, Niemiec i Włoch. Do dalszej fazy rozgrywek awansują cztery najlepsze ekipy. -­ Każdy mecz będzie dla nas jak finał, musimy dać z siebie wszystko, żeby móc realnie myśleć o zwycięstwie. Z większością drużyn graliśmy już na innych turniejach, jednak w zespołach plażowych następują duże rotacje w składach i tak naprawdę nigdy nie wiadomo, czego można spodziewać się po przeciwnikach ocenia rywali skrzydłowy Bartosz Wojdak.

Podobny system rozgrywek przewidziano dla kobiet. Przeciwniczkami Byczków w grupie będą drużyny z Niemiec, Chorwacji, Portugalii, Węgier i Hiszpanii. – Tak naprawdę sukcesem jest to, że tam pojedziemy – mówi trener Bejgier, mając na myśli problemy finansowe jakie trzeba było pokonać organizując wyprawę na Kanary. – Dopiero po przyjeździe przekonamy się kto w jakich zagra składach. Na pewno z uwagi na trwający sezon halowy nie wszyscy wystąpią w optymalnym zestawieniu – tłumaczy szkoleniowiec.

W składzie Petry wystąpi dziesięciu płocczan, którzy w letnim sezonie wywalczyli mistrzowski tytuł oraz Puchar Polski. Na hiszpańskich boiskach nie zobaczymy jednak zawodników, którzy na co dzień grają w Superlidze. Kacper Adamski czy Adrian Fiodor pozostaną w Polsce, a ich miejsce uzupełnią młodzi szczypiorniści, tacy jak Miłosz Kujawa. – W tegorocznym sezonie w ramach rywalizacji w mistrzostwach Polski i Pucharze Polski wystawiliśmy drugi zespół, w którym mogli ogrywać się nasi młodsi koledzy. Dlatego w przypadku braków kadrowych możemy posiłkować się zdolną młodzieżą. To powoduje, że możemy utrzymać odpowiedni poziom sportowy na tak ważne rozgrywkikomentuje skład mistrzów Polski Jarosław Suski.

Byczki

Polskie zespołu na wyspę polecą 1 listopada. Dwa dni na miejscu przed turniejem zostaną wykorzystane na treningi oraz przypomnienie sobie taktyki. Petra grę o punkty rozpocznie ze szwedzkim zespołem Torslanda HK, a Byczki zaczną z portugalską drużyną 2MUCH 4FOR. Medalistów turnieju poznamy 6 listopada.

Skład Petry:  Filip Koper, Konrad Koper, Miłosz Kujawa, Michał Kwiatkowski, Łukasz Niedzielak, Artur Niesłuchowski, Patryk Orędowicz, Miłosz Rupp, Jarosław Suski,  Bartosz, Wojdak.

Skład Byczków: Paulina Sowa, Martyna Matysek, Agnieszka Pęcherska, Paulina Guttmann, Agnieszka Lewandowska, Alina Struzik, Zuzanna Rychlewska, Dagmara Żychniewicz.