Strona główna | Seniorzy | Maciej Gębala: Pójść w ślady innych braci

Maciej Gębala: Pójść w ślady innych braci

 

ERGO ARENA jest dla mnie wyjątkową halą, tu debiutowałem w seniorskiej kadrze. Na pewno na trybunach będą znajome twarze. Lubię grać w Gdańsku, tu zawsze możemy liczyć na głośny doping. Już nie mogę doczekać się meczu z Serbią – podkreśla Maciej Gębala. 

Zmieniło się kilku zawodników, ale trener i taktyka zostają takie same. Będziemy grać na poziomie, do którego przyzwyczajeni są polscy kibice – mówi pochodzący z Trójmiasta, młody obrotowy reprezentacji Polski.

Gra w kadrze to dla mnie i dla brata oczywiście wielkie wyróżnienie. Po braciach Lijewskich i Jureckich jesteśmy kolejnym rodzeństwem w polskiej piłce ręcznej. Mam nadzieję, że będziemy mieli okazję pokazać się z dobrej strony i grać na poziomie starszych kolegów – zaznacza zawodnik Orlen Wisły Płock, gdzie na co dzień również występuje wspólnie z bratem – Tomaszem.

2016.10.29 Gdansk Pilka Reczna Reprezentacja Polski Konferencja prasowa Reprezentacji Polski w Pilce Recznej N/z Maciej Gebala Foto Piotr Matusewicz / PressFocus 2016.10.29 Gdansk Handball Press Conference Poland Maciej Gebala Credit: Piotr Matusewicz / PressFocus