Strona główna | Seniorzy | Mariusz Jurkiewicz: Serbia i Rumunia to nieobliczalni rywale

Mariusz Jurkiewicz: Serbia i Rumunia to nieobliczalni rywale

 

Po Serbach tak naprawdę możemy spodziewać się wszystkiego. Na dużych turniejach ta ekipa wypada różnie, ale w poszczególnych meczach Serbowie potrafią napsuć rywalom naprawdę dużo krwi. Ich gwiazdy występują w najlepszych klubach Europy, już ten fakt stanowi o ich sile. Jeżeli przyjadą do Gdańska w swoim najsilniejszym składzie to będą rywalem trudnym do pokonania – mówi Mariusz Jurkiewicz przed pierwszym meczem w kw. EHF EURO 2018.

Rumuni w ostatnich latach nie pojawiali się na dużych imprezach, ale uważam, że obecnie są na fali wznoszącej. Dysponują zawodnikami, których kojarzymy z europejskich pucharów i wiemy, że szczególnie u siebie będą bardzo wymagający – dodaje rozgrywający reprezentacji Polski.

Do Rumunii musimy pojechać maksymalnie skoncentrowani. Nie możemy myśleć o ich poprzednich niepowodzeniach pamiętając przy tym, że ta ekipa ma swoje ambicje i również chętnie awansowałaby do EURO – charakteryzuje kolejnego rywala Biało-czerwonych zawodnik.

2016.10.29 Gdansk Pilka Reczna Reprezentacja Polski Konferencja prasowa Reprezentacji Polski w Pilce Recznej N/z Mariusz Jurkiewicz Foto Piotr Matusewicz / PressFocus 2016.10.29 Gdansk Handball Press Conference Poland Mariusz Jurkiewicz Credit: Piotr Matusewicz / PressFocus

2016.10.29 Gdansk
Pilka Reczna Reprezentacja Polski Konferencja prasowa Reprezentacji Polski w Pilce Recznej
N/z Mariusz Jurkiewicz
Foto Piotr Matusewicz / PressFocus
2016.10.29 Gdansk
Handball Press Conference Poland
Mariusz Jurkiewicz
Credit: Piotr Matusewicz / PressFocus