Strona główna | Seniorzy | Rastko Stojković: Polska jest faworytem

Rastko Stojković: Polska jest faworytem

 

Rastko Stojković uważa, że faworytem grupy drugiej w kwalifikacjach do EHF EURO 2018 jest Polska. Zdaniem byłego zawodnika Vive Targi Kielce do finałów awansuje także Serbia.

STOJKOVIC RASTKO

Serbowie do Gdańska na czwartkowy mecz z Biało-czerwonymi przylecieli dzień wcześniej. – Za nami tylko trzy wspólne treningi z nowym szkoleniowcem. To teraz stanowi problem, gdyż brakuje nam zgrania. Na pewno czeka nas trudne zadanie. Postaramy się zagrać najlepiej jak tylko potrafimy. Gospodarzom na boisku sprawimy dużo przykrości. Polska jest faworytem nie tylko tego meczu, ale także do awansu z pierwszego miejsca w grupie. Tak naprawdę koncentrujemy się na niedzielnym meczu z Białorusią, który chcemy wygrać – powiedział 35-letni obrotowy.

Stojković cieszy się, że na trybunach ERGO ARENY zasiądzie 10 tys. kibiców. Zawodnik podkreślił, że dla sportowców taka atmosfera zawsze jest budująca.

– Polska jest głównym faworytem, ale na miejscu nr 2 do awansu widzę Serbię. Dobrze, że na początku eliminacji gramy z tak silnym rywalem. Później będziemy mieli czas, aby dobrze poukładać naszą grę – dodał wicemistrz Europy z roku 2012.