Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 113 Handball Polska

Ukazał się nr 113 Handball Polska

 

Ukazał się nr 113 magazynu „Handball Polska” Czasopismo będzie dystrybuowane w punktach EMPiK, w salonach Tabak oraz w sieci Kolportera. Można je również nabyć w siedzibie Związku. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie. Tym razem do wygrania jest pięć książek Stanisława Majorka „Niczego nie żałuję”.

Na czoło wydarzeń w bieżącym numerze wysuwa się reelekcja na prezesa Związku Piłki Ręcznej Andrzeja Kraśnickiego. Delegaci jednogłośnie wypowiedzieli się na ten temat podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego.

Towarzyski turniej kobiet w Zielonej Górze był debiutem w roli selekcjonera Biało-czerwonych Leszka Krowickiego. Do zespołu, po długiej przerwie spowodowanej kontuzją kolana, powróciła Alina Wojtas. Z naszą reprezentantką przeprowadziliśmy obszerny wywiad. W finale Polki musiały jeszcze uznać wyższość Szwedek, ale kto wie jakim wynikiem skończy się mecz, gdy podczas grudniowych mistrzostw Europy dojdzie do kolejnego spotkania tych drużyn.

Panie szykują się do EURO, a na etapie kwalifikacji do imprezy tej rangi są panowie. Trener Tałant Dujszebajew powoli realizuje plan odmłodzenia kadry. To efekt m.in. zakończenia kariery przez Bartosza Jureckiego a i Adama Wiśniewskiego też już raczej nie zobaczymy w reprezentacyjnym trykocie. W tej sytuacji szanse debiutu otrzymali Krzysztof Łyżwa i Adrian Nogowski. Polacy w grupie za rywali mają Serbię, Rumunię i Białoruś.

Dwukrotnie w Macedonii oraz na Łotwie, w najbliższych miesiącach, w turniejach o stawkę powalczą nasze reprezentacje w kategoriach – juniorskiej i młodzieżowej. Drużyna (rocznik 1996) prowadzona przez Rafała Kuptela ma szansę zostania pierwszą reprezentacją w młodszych kategoriach, która wystąpi we wszystkich finałach mistrzostw Europy i mistrzostw świata.

Karuzela trenerska w obu PGNiG Superligach, kobiecej i męskiej,  na dobre się rozkręciła. Zespół mistrzyń Polski, MKS Selgros Lublin objął Chorwat Neven Hrupec. To ciekawa postać. Tym bardziej zachęcamy do przeczytania artykułu na ten temat.

PGNiG Superliga w męskim wydaje pokazuje nową twarz. Młodą, ambitną, przebojową. Zamknięcie ligi sprawiło, że na powierzchnię zaczęły wypływać talenty. Czołowymi postaciami swoich drużyn zostają nawet nastolatkowie.

Okazuje się, że kolejnym aktorem, który grał w piłkę ręczną jest Krzysztof Wieszczek. Solidne podstawy treningu sportowego pomogły mu wygrać 3. edycję polsatowskiego „Tańca z gwiazdami”.

To oczywiście nie wszystkie tematy, które poruszyliśmy. Zapraszamy do lektury.

Okładka_HP_113