Strona główna | Seniorzy | “Polscy kibice byli wspaniali” Wypowiedzi po meczu Polska-Serbia

“Polscy kibice byli wspaniali” Wypowiedzi po meczu Polska-Serbia

 

Wielka radość Serbów i pełna koncentracja Biało-czerwonych na niedzielnym meczu w Rumunii – tak w skrócie podsumować można atmosferę na pomeczowej konferencji prasowej. Obie strony w samych superlatywach wypowiadały się o polskich kibicach i wspaniałej atmosferze w ERGO ARENIE.

kibice

Jovica Cvetković (trener Serbii): Chciałbym podziękować polskiej stronie za perfekcyjną organizację i wspaniały doping podczas meczu. Jest to dla nas bardzo ważne zwycięstwo. Dziękuję polskiej kadrze za dobry mecz. Mojemu zespołowi dziękuję za to, że wszystko to, o czym mówiliśmy w szatni zostało zaprezentowane na boisku.

Rastko Stojković (obrotowy): Prawdziwy mecz walki, jestem pozytywnie zaskoczony  tym, co pokazaliśmy na boisku. My, jako Serbia, zrobiliśmy krok do przodu, to zwycięstwo może zaowocować lepszym odbiorem piłki ręcznej w kraju. Chciałbym, żeby na mecze serbskiej kadry, tak jak ma to miejsce w Polsce, przychodziło 10 tysięcy kibiców.

Talant Dujszebajew (trener Polski): Gratulacje dla reprezentacji Serbii. Rywale od początku kontrolowali to spotkanie i wygrali zasłużenie. Dziękuję kibicom, którzy wspierali nas przez 60 minut. Odpowiedzialny za wynik jestem ja. Nie było wystarczającego przygotowania mentalnego. Serbowie wygrali zbiórkę, od początku dobrze grali w obronie, co przekładało się na skuteczny kontratak. Teraz ruszają przygotowania do meczu w Rumunii, musimy zrobić wszystko, żeby przywieźć stamtąd dwa punkty. Przybylski i Gębala dobrze wypadli w ataku – to cieszy. To była dobra inwestycja. Mimo porażki jestem zadowolony z tych młodych zawodników.

Prośba do dziennikarzy – spokojnie, dajcie nam pracować. Chcemy awansować do ME. Na chwilę obecną najważniejsza jest dla nas kwalifikacja i docelowo mecze na EHF EURO w Chorwacji.

Tomasz Gębala (rozgrywający): Gratulacje dla reprezentacji Serbii, słabo weszliśmy w ten mecz, Serbia chciała nas od początku zagryźć. Nie podjęliśmy odpowiednio szybko walki. Przespaliśmy początek, rywale nie dali się dogonić.