Strona główna | Piłka Plażowa | Petra tuż za podium klubowych ME w piłce ręcznej plażowej

Petra tuż za podium klubowych ME w piłce ręcznej plażowej

 

BHT Auto Forum Petra zakończyła rywalizację w Klubowych Mistrzostwach Europy na czwartym miejscu. W swoim ostatnim meczu na Wyspach Kanaryjskich, płoccy piłkarze ręczni plażowi przegrali z mocną ekipą z Węgier Oroshazi FK SE Hir-Sat 0:2 (24:25, 26:29).

DLOPL

 

Choć nie udało im się obronić trzeciego miejsca, które wywalczyli w ubiegłym roku, to mogą być dumni ze swojego występu. Płocczanie jechali do Hiszpanii osłabieni brakiem kilku podstawowych graczy m.in Marcina Miedzińskiego, Adriana Fiodora. Już w trakcie turnieju dwóch zawodników – Artura Niesłuchowskiego i Łukasza Niedzielaka – doznało kontuzji, które nie pozwoliły im na pokazanie pełnych możliwości, umiejętności.

Mimo tych problemów zespół podjął walkę, pokazał charakter, co doprowadziło go aż do półfinału rozgrywek. Na uwagę zasługuje świetna postawa Miłosza Kujawy, który pełnił funkcję bramkarza. I spisał się w tej roli znakomicie.

Petra w fazie grupowej przegrała tylko jeden mecz z portugalskim V.Gaw po shootoutach 1:2 i odniosła cztery zwycięstwa, w tym z mistrzem Chorwacji Detono Zagrzeb (2:0), co dało jej pierwsze miejsce. W ćwierćfinale nie dała szans duńskiemu HEI Skaering (2:0).

DLOPL

W półfinale poprzeczka powędrowała bardzo wysoko, płocczanie spotkali się z rosyjskim „Ekaterinodar” Krasnodar, triumfatorem dwóch edycji Klubowych Mistrzostw Europy.

Niestety, w tym pojedynku zabrakło im skuteczności i musieli uznać wyższość rywali, przegrali 0:2 (20:24, 10:22). W spotkaniu o brąz mimo ambitnej walki minimalnie przegrali z mocnymi Węgrami, którzy w swojej grupie eliminacyjnej przegrali po shootoutach z późniejszymi finalistami turnieju – hiszpańskim Club BM Playa Ciudad de Malaga i rosyjskim „Ekaterinodar”.

Triumfatorami turnieju na Wyspach Kanaryjskich okazali się Hiszpanie, którzy w finale pokonali Rosjan po shootoutach 2:1 (17:28, 22:20, 6:4).

W rywalizacji kobiet złoto dla Hiszpanek z Deporte y Empresa Clinicas Rincon, które w finale pokonały węgierskie Multichem Szentendrei.

Petra wystąpiła w składzie: Filip Koper, Michał Kwiatkowski, Bartosz Wojdak, Miłosz Rupp, Jarosław Suski, Konrad Koper, Miłosz Kujawa, Łukasz Niedzielak, Artur Niesłuchowski, Patryk Orędowicz.