Strona główna | Europejskie Puchary | Challenge Cup: rewanżowa formalność Kram Startu?

Challenge Cup: rewanżowa formalność Kram Startu?

 

W sobotę 19 listopada szczypiornistki Kram Startu Elbląg rozegrają rewanżowy mecz III rundy Challenge Cup z austriackim UHC Muellner Bau Stockerau. Spotkanie wydaje się formalnością – zawodniczki Andrzeja Niewrzawy przed tygodniem wygrały bowiem w Austrii aż 28:17 i są faworytkami sobotniego meczu.

2016.09.25 Lubin Pilka reczna PGNiG Superliga Kobiet sezon 2016/2017 Metraco Zaglebie Lubin - Kram Start Elblag N/Z Aleksandra Jedrzejczyk Foto Pawel Andrachiewicz / PressFocus  2016.09.25 Lubin Handball PGNiG Superliga women season 2016/2017 Metraco Zaglebie Lubin - Kram Start Elblag Aleksandra Jedrzejczyk Photo Pawel Andrachiewicz / PressFocus

Elblążanki w zeszłotygodniowym starciu w Stockerau stanęły na wysokości zadania i pewnie pokonały niżej notowanego rywala. Mecz był wyrównany tylko przez pierwszy kwadrans. Później, od stanu 5:5, Kram Start zdobył siedem bramek z rzędu i przejął kontrolę nad wydarzeniami.

W Stockerau z dobrej strony pokazały się młode zawodniczki. Świetną partię w drugiej połowie rozegrała 19-letnia bramkarka Klaudia Powaga, a w ofensywie nieźle spisywała się rok starsza Patrycja Świerżewska.

Wydaje się, że w rewanżowym spotkaniu w Elblągu, trener Niewrzawa również da szansę gry zmienniczkom. 11 bramek przewagi przywiezione z Austrii praktycznie rozstrzyga losy dwumeczu i mało prawdopodobne jest, by UHC Muellner zdołało odrobić straty na boisku Kram Startu.

Sobotni mecz będzie ostatnim spotkaniem elbląskiej drużyny w 2016 roku. Zespół jest w dobrej dyspozycji, co udowodnił nie tylko tydzień temu w Austrii, ale również i w ligowych meczach z MKS Selgrosem Lublin i UKS PCM Kościerzyna. Mistrzynie kraju poległy w Elblągu jedną bramką, a kościerska drużyna przegrała u siebie dziewięcioma trafieniami.

Kram Start Elbląg – UHC Muellner Bau Stockerau / sobota, godz. 18.30