Strona główna | Seniorzy | Talant Dujszebajew przedłużył kontrakt z ZPRP do 2020 roku

Talant Dujszebajew przedłużył kontrakt z ZPRP do 2020 roku

 

Talant Dujszebajew poprowadzi reprezentację Polski piłkarzy ręcznych do igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

Nową umowę podpisali dzisiaj w Warszawie prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki oraz szkoleniowiec kadry narodowej. Dotychczasowy kontrakt selekcjonera wygasa z końcem listopada.

1

– Fakt, że będziemy kontynuować współpracę z trenerem Dujszebajewem nie ulegał wątpliwości ani przez chwilę. Przed selekcjonerem trudne zadanie – zmiana pokoleniowa w kadrze i tworzenie nowej drużyny. Przed reprezentacją także duże wyzwania – przede wszystkim wywalczenie kwalifikacji do kolejnych turniejów rangi mistrzowskiej, a docelowo do Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio. W najbliższym  czasie szkoleniowcowi potrzebne będą przede wszystkim konsekwencja, cierpliwość i zaufanie – także kibiców i ekspertów – mówi prezes Andrzej  Kraśnicki.

– Dziękuję za zaufanie. Prowadzenie polskiej reprezentacji to dla mnie – co zawsze podkreślam – ogromny zaszczyt. Mamy przed sobą jasne cele. Zrobię wszystko, co w mojej mocy by zrealizować powierzone mi zadania – podkreśla Talant Dujszebajew.

2

Talant Dujszebajew  to jeden z najbardziej utytułowanych zawodników i trenerów w historii piłki ręcznej. Od 2014 roku prowadzi drużynę Vive Tauron Kielce,  z którą trzykrotnie zdobył mistrzostwo Polski, trzy Puchary Polski i triumfował w Lidze Mistrzów. Reprezentację Polski prowadzi od lutego 2016 roku. Pod jego wodzą Biało-czerwoni wywalczyli awans do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie zajęli 4. miejsce. Zakwalifikowali się też  do finałów mistrzostw świata 2017 we Francji.