Strona główna | Rozgrywki Młodzieżowe | Turniej „Architekci Handballa” – Mini Liga Piłka Ręcznej

Turniej „Architekci Handballa” – Mini Liga Piłka Ręcznej

 

Pierwsze zawody pełne pasji, zabawy i sportowych emocji – „Architekci Handballa” – Mini Liga Piłka Ręcznej – już za nami. Pomysł skierowany jest do dzieci klas czwartych i młodszych. Na starcie turnieju w Koszalinie stanęło blisko 80 zawodników i zawodniczek.
ah3

Mini Liga ma na celu promocję piłki ręcznej wśród najmłodszych dzieci szkół podstawowych, stąd nie najważniejszy jest wynik, ale samo uczestnictwo i zmierzenie się ze swoimi rówieśnikami w tej pięknej dyscyplinie sportu.

Pierwsza edycja turnieju rozgrywana jest pod patronatem Związku Piłki Ręcznej w Polsce, a organizowana przez KU AZS Politechnikę Koszalińską oraz Koszaliński Uniwersytet Dzieci i Młodzieży,

ah6

W pierwszej rundzie rozgrywek, udział wzięło 10 zespołów z Koszalina. W kolejnej, w której rozegranie jest zaplanowany na najbliższą niedzielę, swoje uczestnictwo zapowiedziały inne drużyny z miast Pomorza Środkowego. Dla organizatorów jest to sygnał, że to autorskie przedsięwzięcie, spotkało się z pozytywnym odbiorem i że z każdą edycją będzie nas coraz więcej.

Kto nie miał okazji spróbować swoich sił w minioną sobotę, organizatorzy zapraszają 27 listopada do Koszalina, do Hali Politechniki przy ul. Racławickiej. II runda startuje punktualnie o 14.00. Zapraszamy!