Strona główna | Seniorki | Mistrzostwa Europy piłkarek ręcznych tylko w TVP

Mistrzostwa Europy piłkarek ręcznych tylko w TVP

 

Już w niedzielę, 4 grudnia, o godz. 20:45 reprezentacja Polski meczem z Francją rozpocznie walkę w mistrzostwach Europy piłkarek ręcznych. Transmisje w TVP 2, TVP Sport i w serwisie sport.tvp.pl.
2016.10.08 Zielona Gora Pilka reczna Miedzynarodowy turniej pilki recznej Kobiet sezon 2016/2017 Polska - Szwecja N/Z Kinga Achruk Foto Pawel Andrachiewicz / PressFocus 2016.10.08 Zielona Gora Handball International Tournament women season 2016/2017 Poland - Sweden Kinga Achruk Photo Pawel Andrachiewicz / PressFocus
Kinga Achruk podczas EURO w Szwecji będzie pełniła obowiązki kapitana drużyny

Polki już z nowym trenerem (Leszek Krowicki zastąpił Kima Rasmussena) zagrają w fazie grupowej z Francją, Holandią i Niemcami. Przynajmniej jedno zwycięstwo powinno dać awans do dalszej fazy i trzech kolejnych spotkań, w których trzeba walczyć o grę w półfinałach. Nasza reprezentacja w dwóch ostatnich edycjach mistrzostw świata zajęła 4. miejsce, ale walka w czempionacie Starego Kontynentu to znacznie trudniejsze zadanie. W Szwecji nie ma słabych drużyn, co czasami zdarza się w mistrzostwach świata. O sile Polek powinny przede wszystkim stanowić: Kinga Achruk, Kinga Grzyb i Alina Wojtas.

Telewizja Polska pokaże 29 meczów mistrzostw Europy: 12 fazy grupowej i 17 z pozostałej. Mecze Polek będą transmitowane w TVP2, pozostałe w TVP Sport. Na stronie sport.tvp.pl będzie można jednak zobaczyć wszystkie spotkania tej imprezy.

Mistrzostwa ze Szwecji skomentują Maciej Iwański i Jacek Laskowski, reporterem będzie Mariusz Jankowski. Studio poprowadzą: Dariusz Szpakowski i Maciej Jabłoński, a wśród ich gości znajdzie się m.in. reprezentantka naszego kraju Iwona Niedźwiedź, która będzie stałym ekspertem TVP Sport podczas tej imprezy.

PROGRAM TRANSMISJI MECZÓW ME KOBIET NA ANTENACH TVP [pdf]