Strona główna | Seniorki | Ewa Andrzejewska: Wiemy, że potrafimy

Ewa Andrzejewska: Wiemy, że potrafimy

 

– Na mecz z Niemkami wyjdziemy z podniesionymi głowami, będziemy walczyć do końca. Dopóki piłka w grze wszystko może się zdarzyć i nie poddamy się. Jesteśmy rozczarowane własną postawą, bo wiemy, że potrafimy – mówi przed ostatnim grupowym pojedynkiem rozgrywająca reprezentacji Polski, Ewa Andrzejewska.

Foto: Łukasz Laskowski / PressFocus

Foto: Łukasz Laskowski / PressFocus

– Na pewno wyszłyśmy na ten mecz tylko po to, żeby go wygrać. Wiedziałyśmy, że możemy to zrobić, Holenderki stały pod ścianą. Zdawałyśmy sobie sprawę z tego, że jak zdobędziemy dwa punkty, to praktycznie będą poza turniejem. Chciałyśmy zwyciężyć, niestety zawiodła nas skuteczność, co pokazał też wybór najlepszej zawodniczki meczu. Dawałyśmy im darmowe kontrataki i bramki. To doświadczony zespół, który wykorzystał nasze fatalne błędy rzutowe. Posypała się obrona, przez co nie pomagałyśmy bramkarkom i nie mogłyśmy wyprowadzać kontr. Stąd taki wynik – podsumowała porażkę z Holandią Ewa Andrzejewska.

Jak podkreśla rozgrywająca reprezentacji Polski nie wszystko jest stracone. – Wierzymy do ostatniej minuty i na mecz z Niemkami wyjdziemy z podniesionymi głowami, będziemy walczyć do końca. Dopóki piłka w grze wszystko może się zdarzyć i nie poddamy się. Jesteśmy rozczarowane własną postawą, bo wiemy, że potrafimy. Przed mistrzostwami grałyśmy na równi z Hiszpanią, co pokazuje, że zespół ma potencjał. Na dzisiaj potrzebujemy więcej czasu, żeby się zrozumieć, dopracować pewne rzeczy, a – jak pokazał mecz z Holandią – brakuje nam dużo.