Strona główna | Juniorki młodsze | Juniorki młodsze trzecie w Płocku

Juniorki młodsze trzecie w Płocku

 

Grudzień to gorący okres dla wielu naszych kadr w młodszych rocznikach. Juniorki młodsze, prowadzone przez Agnieszkę Truszyńską, zajęły trzecie miejsce w międzypaństwowym turnieju rozegranym w Płocku. Zawody z kompletem zwycięstw wygrała Dania.

e

Nasza opiekun kadry nie mogła skorzystać z kilku kontuzjowanych zawodniczek. W ich miejsce zaprezentowały się cztery debiutantki, które w wielu momentach starały się brać ciężar gry na siebie.

– W sumie jestem zadowolona z postawy dziewczyn w obronie. Z kolei w ataku zawiodła skuteczność – oceniła trener Truszyńska.

Jej zdaniem podopieczne do meczu ze Słowaczkami podeszły na zbyt wielkim luzie. To miało bezpośredni wpływ na porażkę. Drugim rywalem były Dunki, które w roczniku 2000, solidnie – zważywszy warunki fizyczne – się prezentują. – To był długo równorzędny mecz, choć końcowy rezultat jest niezadawalający. W końcówce popełniliśmy cztery błędy i zamiast dwoma przegraliśmy sześcioma bramkami – dodał opiekunka polskiej kadry.

Do ostatniego meczu w turnieju Polki wyszły mocno zdeterminowane. W efekcie wysoko pokonały Białorusinki, choć do tej pory miały z nimi niekorzystny bilans spotkań.

d

Po świętach Bożego Narodzenia nasze juniorki młodsze zaprezentują się na turnieju w holenderskim Raalte. Będzie to doskonała okazja, aby zrewanżować się Słowaczkom. Pozostałymi przeciwniczkami będą ekipa Belgii i zespól gospodarzy. Z 24-osobowej kadry, która miała zgrupowanie w Płocku, do Holandii trener wyselekcjonuje 16-osobowy skład.

Wyniki turnieju w Płocku:
Słowacja – Polska 24:22 (12:11)
Polska: Stachiewicz, Wdowiak, Zima –  Olek 3, Stanisławczyk 4, Wójcik, Sobecka 1, Bula, Dworniczuk 1, Zagrajek 1, Szczepanik 4, Murawiecka, Kupc, Borowska, Giera, Weber 5, Pietras 1, Kowalik 2.

Polska – Dania 20:26 (11:13)
Polska: Stachiewicz, Wdowiak, Zima –  Olek 1, Stanisławczyk 3, Wójcik 1, Sobecka 5, Dworniczuk, Zagrajek 1, Jobda, Szczepanik 2, Murawiecka 2, Weiland, Kupc, Borowska, Weber 4, Pietras, Kowalik 1.

Polska – Białoruś 31:21 (16:13)
Polska: Stachiewicz, Wdowiak, Zima –  Olek 1, Stanisławczyk 4, Wójcik 2, Sobecka 5, Dworniczuk, Zagrajek 6, Jobda 5, Szczepanik, Murawiecka, Weiland, Żmijewska 1, Kupc 2, Borowska 2, Giera, Pietras 3.

Białoruś – Dania 24:33 (10:17), Słowacja –Białoruś 29:27 (12:13), Dania – Słowacja 30:19 (16:7)

tabela:
1. Dania         3   6 pkt
2. Słowacja   3   4
3. Polska       3   2
4. Białoruś    3   0