Strona główna | Piłka Plażowa | Nowi trenerzy reprezentacji Polski w piłce ręcznej plażowej

Nowi trenerzy reprezentacji Polski w piłce ręcznej plażowej

 

Zarząd ZPRP zatwierdził propozycje Komisji ds. Piłki Ręcznej Plażowej i powołał Marka Karpińskiego na stanowisko trenera głównego kadry narodowej kobiet w piłce ręcznej plażowej oraz Krzysztofa Kisiela na stanowisko trenera głównego kadry narodowej mężczyzn w piłce ręcznej plażowej.

plaża

Jednocześnie Komisja podziękowała dotychczasowym trenerom kadry kobiet Jolancie Jochymek i Robertowi Bejgierowi oraz trenerowi kadry mężczyzn Arkadiuszowi Fajokowi (złożył wcześniej rezygnację z przyczyn osobistych i zawodowych) za dotychczasową współpracę z drużynami narodowymi w piłce ręcznej plażowej.

Panowie Marek Karpiński i Krzysztof Kisiel są posiadaczami Certyfikatów EHF Master Coach co było jednym z argumentów przemawiających za ich powołaniem, gdyż Komisja pragnie wprowadzić doświadczonych i uznanych trenerów tradycyjnej piłki ręcznej do piłki ręcznej plażowej co winno być dobrą promocją tej dyscypliny.

Obaj są też wieloletnimi trenerami drużyn klubowych.

karpiński marek

Marek Karpiński to specjalista w budowaniu zespołów, głównie kobiecych, a w latach 2000 – 2004 był trenerem reprezentacji Polski w piłce ręcznej kobiet.

kisiel krzysztof

Krzysztof Kisiel na ławce trenerskiej zasiadł po raz pierwszy w 2000 roku, a w latach 2012 – 2014 sprawował funkcję trenera głównego kadry narodowej chłopców w kategoriach młodzieżowych.

Obaj kandydaci mieli w przeszłości kontakty z piłką ręczną plażową. Zdaniem Komisji wyżej wymienieni kandydaci mają wiedzę i potencjał by przygotować reprezentacje narodowe kobiet i mężczyzn w piłce ręcznej plażowej do udziału w 2017 roku w mistrzostwach Europy w Chorwacji i The World Games Wrocław 2017.