Strona główna | Slider | Fabryka szczypiornistów

Fabryka szczypiornistów

 

W 2017 roku dwudziestolecie swojego istnienia obchodzi Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Szkoła Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce z siedzibą w Gdańsku. Urodziny postanowiono uczcić wydaniem wyjątkowego albumu o historii gdańskiej placówki.


okładka net.1

Na blisko 70. stronach Czytelnicy znajdą sylwetki wyjątkowych sportowców, losy absolwentów placówki, wspomnienia trenerów, kadry nauczycielskiej i pracowników Szkoły. Do tego wiele zdjęć, wśród których są nawet takie fotografie, które nigdy jeszcze nie ujrzały światła dziennego. Jesteśmy pewni, że wydawnictwo zainteresuje wielu przyjaciół krajowego szczypiorniaka, jak i wielu wychowanków gdańskiej SMS ZPRP, dziś czołowych reprezentantów Polski.

– Założyliśmy sobie, że wydarzenia  zilustrujemy urodzinowym alfabetem SMS ZPRP, wspomnieniami i wypowiedziami osób, które uczestniczyły w życiu Szkoły oraz miały szczególny wpływ na rozwój i życie naszej placówki. Czy wszystkie poruszone tematy zostały wyczerpane? Zapewne nie wszystko udało nam się odtworzyć w stu procentach. Czas szybko biegnie i przy gromadzeniu dokumentacji uświadomiliśmy sobie, jak pamięć bywa ulotna. Bez wątpienia jednak przygotowane przez nas wydawnictwo jest jedynym, najbardziej rzetelnym źródłem informacji o gdańskiej SMS ZPRP, do którego mogą sięgnąć wszyscy zainteresowani działalnością Szkoły w okresie ostatnich 20. lat.  Wydając książkę, chcieliśmy również wyrazić naszą wdzięczność i szacunek dla tych, dzięki którym SMS ZPRP powstał, rozwinął się i stał się trwałym składnikiem polskiej piłki ręcznej – powiedziała Krystyna Turnowiecka, dyrektor gdańskiej SMS ZPRP.

– Nie ze wszystkimi absolwentami Szkoły mamy dziś stały kontakt, więc za pośrednictwem Federacji, klubów i organizacji piłki ręcznej, zwracamy się z apelem oraz prośbą o przekazanie informacji o naszym wydawnictwie, książce, którą każdy były uczeń SMS ZPRP, powinien mieć w swojej biblioteczce – podkreśla Andrzej Lisiewicz, dyrektor sportowy placówki.