Strona główna | Seniorzy | Mariusz Jurkiewicz już po operacji

Mariusz Jurkiewicz już po operacji

 

Mariusz Jurkiewicz przeszedł operację barku w Rehasport Clinic w Poznaniu. Zabieg przebiegł zgodnie z planem. Teraz przed rozgrywającym reprezentacji Polski czteromiesięczny okres rehabilitacji.

kaczka

 

Mariusz Jurkiewicz doznał pechowej kontuzji w samej końcówce ostatniego meczu z Argentyną podczas turnieju towarzyskiego w Irun. Wstępna diagnoza, przeprowadzona w Hiszpanii przez lekarza reprezentacji dr. Jakuba Naczka nie dawała nadziei na występ kapitana reprezentacji Polski w finałowym turnieju mistrzostw świata.

W środę w Poznaniu badania obrazowe i kliniczne potwierdziły, że rozgrywający Vive Tauron Kielce doznał poważnego urazu więzozrostu barkowo-obojczykowego czwartego stopnia. Oznacza to całkowite przerwanie ciągłości więzozrostu. – Uznałem, że musi to zostać wyleczone operacyjnie – stwierdził po badaniach główny lekarz reprezentacji Polski dr Tomasz Owczarski.

Zabieg w Szpitalu Rehasport Clinic w Poznaniu przeprowadzili w czwartek rano dr hab. Przemysław Lubiatowski oraz dr Joanna Wałecka.Zespół dr. Lubiatowskiego w przeszłości operował kilku reprezentantów Polski, m. in. Michała Jureckiego, Grzegorza Tkaczyka, Tomasza Rosińskiego czy Bartłomieja Tomczaka.

– Nie było żadnych niespodzianek, operacja odbyła się zgodnie z planem. Teraz Mariusz musi odpoczywać, a do gry wróci za około cztery miesiące – stwierdził po zabiegu dr Lubiatowski.

To zaś oznacza szansę, że zawodnik powinien wykurować się na majowy dwumecz z Białorusią w eliminacjach do Mistrzostw Europy. „Kaczkę” wspierają reprezentanci Polski, którzy dzisiaj w Nantes meczem z Norwegią rozpoczną udział w Mistrzostwach Świata.