Strona główna | Seniorzy | Piotr Chrapkowski: Musimy być głodni sukcesu

Piotr Chrapkowski: Musimy być głodni sukcesu

 

– Nawet, jeśli szansa na wyjście z grupy będzie iluzoryczna, to zawsze musimy walczyć o korzystny rezultat i zwycięstwo w ważnym meczu. Uczymy się jako drużyna i musimy być głodni sukcesu – ocenił po spotkaniu z Brazylią rozgrywający Biało-czerwonych, Piotr Chrapkowski.

2017.01.14 Nantes Pilka reczna Mistrzostwa Swiata w pilce recznej mezczyzn Francja 2017 Grupa A Brazylia - Polska N/z Piotr Chrapkowski Foto Norbert Barczyk / PressFocus 2017.01.14 Nantes Handball IHF Mens World Championship France 2017 Group A Brazil - Poland Piotr Chrapkowski Credit: Norbert Barczyk / PressFocus

– To był beznadziejny mecz w naszym wykonaniu, ale cały czas jest szansa. Nawet, jeśli będzie ona iluzoryczna, to zawsze musimy walczyć o korzystny rezultat i o zwycięstwo w ważnym meczu. Na pewno Rosjanie są bardziej doświadczonym zespołem. Może umiejętności też mają nieco wyższe, ale my się uczymy i musimy być głodni sukcesu. Trzeba dać z siebie wszystko, bo dzisiaj zabrakło tych cech i nie przystoi to polskiej reprezentacji, za co przepraszam naszych kibiców – powiedział po porażce Piotr Chrapkowski.

Kolejne spotkanie Biało-czerwonych już w poniedziałek. – Pod wodzą swojego trenera Rosjanie grają coraz lepiej, są dobrze ustawiani. Niewiele brakuje im, żeby wskoczyć do czołówki. Dobrze zagrali z Japonią i zobaczymy jak pójdzie im dzisiaj z Norwegią. Fajnie współpracuje Zhytnikov z obrotowymi, jednak pozostali zawodnicy także prezentują dobry poziom – analizuje najbliższego rywala rozgrywający reprezentacji Polski.