Strona główna | Seniorzy | Paweł Paczkowski: Przede wszystkim zachować spokój

Paweł Paczkowski: Przede wszystkim zachować spokój

 

Przede wszystkim musimy zachować spokój. Dyskutowaliśmy o tym, co możemy poprawić i co robiliśmy źle, ale najważniejsze jest to, co przed nami. Jeśli zaczniemy spokojnie realizować to, co mamy założone, będzie dobrze – mówi przed spotkaniem z Rosjanami, Paweł Paczkowski.

2017.01.04 Pruszkow Pilka reczna mezczyzn kadra reprezentacja trening przed Mistrzostwami Swiata we Francji N/z Pawel Paczkowski Foto Lukasz Laskowski / PressFocus

– Trzeba wyeliminować błędy, które przydarzyły się w meczach z Norwegią i Brazylią. Nie możemy gubić tylu piłek, co zemściło się kontratakami. Jeżeli wchodzimy w wymianę ciosów, narażamy się na błędy, które zdarzają nam się zbyt często. Przede wszystkim musimy zachować spokój. Dyskutowaliśmy o tym, co możemy poprawić i co robiliśmy źle, ale najważniejsze jest to, co przed nami – mówi rozgrywający Biało-czerwonych.

Kolejne spotkanie reprezentacji Polski już w poniedziałek. Rywalem będą dobrze znani Rosjanie. – Są do pokonania – tak samo jak Norwegia czy Brazylia. Brakuje nam jednak doświadczenia i dlatego płacimy frycowe. Największą siłą Rosjan jest zgranie i indywidualności, które mają na każdej pozycji. Ich minusem jest to, że przez cały mecz grają jednym zespołem, co może wpłynąć na poziom gry. Mimo to nie możemy się napędzać, a zagrać z głową. Jeśli zaczniemy spokojnie realizować to, co mamy założone, będzie dobrze – zakończył Paweł Paczkowski.