Strona główna | Seniorzy | Mateusz Jachlewski: Zawiodła nas skuteczność

Mateusz Jachlewski: Zawiodła nas skuteczność

 

Gdybyśmy wykorzystali choć połowę sytuacji, które zmarnowaliśmy, nie musielibyśmy przez cały czas gonić wyniku, grałoby nam się zdecydowanie łatwiej. Nie trafiając z takich pozycji, grając z taką skutecznością, ciężko jest później wygrać z jakimkolwiek przeciwnikiem – ocenił porażkę z reprezentacją Rosji kapitan Biało-czerwonych, Mateusz Jachlewski.

2017.01.16 Nantes Pilka reczna Mistrzostwa Swiata w pilce recznej mezczyzn Francja 2017 Grupa A Polska - Rosja N/z Mateusz Jachlewski smutek po meczu Foto Norbert Barczyk / PressFocus 2017.01.16 Nantes Handball IHF Mens World Championship France 2017 Group A Poland - Russian Federation Mateusz Jachlewski smutek po meczu Credit: Norbert Barczyk / PressFocus

– Nie zagraliśmy tak, jak byśmy chcieli. Przestrzeliliśmy zdecydowanie za dużo sytuacji jeden na jeden. Bramkarz Rosji wygrał im mecz. Adam Malcher bronił świetnie, jednak w obronie mieliśmy dużo sytuacji, w których mogliśmy zachować się lepiej – zwrócił uwagę na postawę zespołu Jachlewski.

– Gdybyśmy wykorzystali choć połowę sytuacji w ataku, które zmarnowaliśmy, bylibyśmy w meczu, a nie musielibyśmy przez cały czas gonić. Nie trafiając z takich pozycji, grając z taką skutecznością ciężko jest później wygrać z jakimkolwiek przeciwnikiem. W meczu z Japonią zrobimy wszystko, żeby się zregenerować i zwyciężyć – zapowiada jeden z najbardziej doświadczonych zawodników reprezentacji.