Strona główna | Seniorzy | Piotr Chrapkowski: Zwycięstwo było nam potrzebne

Piotr Chrapkowski: Zwycięstwo było nam potrzebne

 

– Zwycięstwo z Japonią na pewno było nam potrzebne, by odbudować morale w drużynie. Styl był daleki od tego, jak byśmy sobie życzyli, ale mamy dwa punkty – powiedział po pierwszej wygranej w Mistrzostwach Świata Piotr Chrapkowski.

Foto Norbert Barczyk / PressFocus

Polacy, dzięki wygranej z Japonią, zdobyli pierwsze punkty w turnieju. – Były nerwy, ale nawet gdy przegrywaliśmy w drugiej połowie, udało się odskoczyć na kilka bramek. Nie jest to może przeciwnik z najwyższej półki, ale dwa punkty cieszą i takie doświadczenie nam się przyda. Tak samo jak pierwsze spotkania, gdzie rywale byli w zasięgu, ale zagraliśmy na niższym poziomie. Dzisiaj była walka, błędy, ale rozstrzygnęliśmy to na własną korzyść.

– Zwycięstwo z Japonią na pewno było nam potrzebne, by odbudować morale w drużynie. Styl był daleki od tego, jak byśmy sobie życzyli, ale mamy dwa punkty i w tym roku wygraliśmy po raz pierwszy. Mam nadzieję, że będzie ich coraz więcej. W pierwszej połowie było sporo strat, niski wynik i zagraliśmy nieco lepiej w obronie. W drugiej było już twardo, dzięki czemu wypracowaliśmy przewagę, ale Japończycy nas doszli. Całe szczęście zachowaliśmy zimne głowy i udało się zwyciężyć – dodał rozgrywający reprezentacji Polski.

Reprezentanci Polski wciąż zbierają bezcenne doświadczenie. – Na pewno są momenty, w których gramy super, ale nie mamy stabilności, nad czym musimy popracować. Z przestojami nie mamy czego szukać w meczach z najlepszymi zespołami. Z Francją na pewno będzie pełna hala, mobilizacja i dla wielu z nas fajne przeżycie. Musimy grać z całych sił o jak najlepszy wynik.