Strona główna | Seniorzy | Mateusz Jachlewski: Chcemy zdobyć Puchar Prezydenta

Mateusz Jachlewski: Chcemy zdobyć Puchar Prezydenta

 

Mecz Polska – Tunezja zainaugurują walkę o Puchar Prezydenta IHF. – Musimy zbierać doświadczenie, ale przede wszystkim wygrywać takie spotkania. Lepiej zakończyć mistrzostwa na siedemnastym miejscu i sięgnąć po puchar, niż być na dalszej pozycji i nie mieć nic – podkreśla kapitan reprezentacji Polski, Mateusz Jachlewski.

2017.01.14 Nantes Pilka reczna Mistrzostwa Swiata w pilce recznej mezczyzn Francja 2017 Grupa A Brazylia - Polska N/z Mateusz Jachlewski Foto Norbert Barczyk / PressFocus 2017.01.14 Nantes Handball IHF Mens World Championship France 2017 Group A Brazil - Poland Mateusz Jachlewski Credit: Norbert Barczyk / PressFocus

– W swojej karierze nie grałem jeszcze o Puchar Prezydenta. Trener nie musi nas przed tym motywować, bo każde mecze są dla nas bardzo ważne, tak jak każdy trening. Musimy zbierać doświadczenie, ale przede wszystkim wygrywać te spotkania. Lepiej zakończyć mistrzostwa na siedemnastym miejscu i zdobyć ten puchar, niż być dalej i nie mieć nic – stwierdził przed jutrzejszym meczem z Tunezją kapitan zespołu, Mateusz Jachlewski.

W spotkaniu z faworytem turnieju Polacy pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie. – Myślę, że takie mecze jak z Francją gra się najłatwiej – bez żadnego stresu, presji. Po prostu trzeba wyjść i zagrać z gospodarzem turnieju. Było dużo rzeczy, które nam fajnie wychodziły, ale też sporo błędów, więc jest materiał do analizy – powiedział skrzydłowy Biało-czerwonych.