Strona główna | Seniorzy | Talant Dujszebajew: Budować zwycięski charakter

Talant Dujszebajew: Budować zwycięski charakter

 

Z Tunezją gramy swój półfinał w Pucharze Prezydenta, chcemy wygrać z zespołem, który był na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Musimy mieć głód zwycięstwa, bo tylko tak możemy zbudować zwycięski charakter naszej drużyny – mówi trener reprezentacji Polski, Talant Dujszebajew.

2017.01.20 Brest Pilka reczna Mistrzostwa Swiata w pilce recznej mezczyzn Francja 2017 Turniej o Puchar Prezydenta IHF Trening reprezentacji Polski N/z Talant Dujshebaev Dujszebajew Foto Norbert Barczyk / PressFocus 2017.01.20 Brest Handball IHF Mens World Championship France 2017 Presidents Cup Talant Dujshebaev Dujszebajew Credit: Norbert Barczyk / PressFocus

– Wszyscy byli zadowoleni, że mamy możliwość powalczyć o tytuł – to tak żartem. Musimy uczyć się grać na styku. Wczoraj było bardzo łatwo zagrać przeciwko Francji, bo grali o nic. My nie mieliśmy żadnej presji, stresu, dlatego zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze. Chciałbym, żeby takie mecze wychodziły też w sytuacjach na styku – życzył sobie trener reprezentacji Polski.

W sobotę przed Biało-czerwonymi pierwsze spotkanie w rywalizacji o Puchar Prezydenta. – Jutro gramy swój półfinał i chcemy wygrać z zespołem, który był na igrzyskach. Musimy mieć głód zwycięstwa, bo tylko tak możemy zbudować zwycięski charakter zespołu. Jeżeli byłby tu Lijewski, Bielecki, Jurecki, Wiśniewski i inni, to pewnie nie potrzebowalibyśmy grać takich meczy, ale z tym bagażem, który mamy i z tymi zawodnikami, to dla mnie bardzo dobra okazja, by wykorzystać sytuację. Zagraliśmy super mecz z Norwegią i myśleliśmy, że już koniec. Tak samo z Brazylią, czy wcześniej z Katarem. Potrzeba nam takich spotkań, żeby ustabilizować swoją grę – ocenił występ drużyny trener Talant Dujszebajew.