Strona główna | Seniorzy | Krzysztof Łyżwa: Kontry i obrona kluczem do zwycięstwa

Krzysztof Łyżwa: Kontry i obrona kluczem do zwycięstwa

 

Reprezentacja Polski pokonała Tunezję i w poniedziałek walczyć będzie o 17. miejsce w Mistrzostwach Świata. Na samym początku widzieliśmy, że Tunezyjczycy mieli problemy z powrotem do obrony, więc Przemek Krajewski i Michał Daszek wykorzystywali okazje do kontr. Graliśmy twardo w defensywie i to był klucz do zwycięstwa – powiedział po spotkaniu Krzysztof Łyżwa.

2017.01.21 Brest Pilka reczna Mistrzostwa Swiata w pilce recznej mezczyzn Francja 2017 Turniej o Puchar Prezydenta IHF Polska - Tunezja N/z Krzysztof Lyzwa Foto Norbert Barczyk / PressFocus 2017.01.21 Brest Handball IHF Mens World Championship France 2017 Presidents Cup Poland - Tunisia Krzysztof Lyzwa Credit: Norbert Barczyk / PressFocus

– Najlepiej funkcjonowała nasza gra w kontrataku. Na samym początku widzieliśmy, że Tunezyjczycy za bardzo nie wracali, więc Przemek Krajewski z Michałem Daszkiem biegali i korzystali z okazji. Z tego są najłatwiejsze bramki, więc musieliśmy mieć to na uwadze – powiedział Łyżwa.

Biało-czerwoni nie ustrzegli się jednak prostych błędów. – Znowu mieliśmy sporo strat i co mecz jest ich za dużo. Gdzieś ta piłka nam ucieka, dochodzimy do pozycji, ale ją gubimy. To błędy które nie powinny nam się zdarzać. Musimy je jak najszybciej wyeliminować – zwrócił uwagę na problemy zespołu rozgrywający.

Z dobrej strony ponownie pokazał się bramkarz naszego zespołu. – Adam Malcher znowu pokazał klasę, szczególnie że grał z kontuzją. Odbił tyle stuprocentowych piłek, że należy mu się szacunek.