Strona główna | Seniorzy | Talant Dujszebajew: Jesteśmy młodzi i głodni sukcesu

Talant Dujszebajew: Jesteśmy młodzi i głodni sukcesu

 

Tunezyjczycy mają zespól, którego zdecydowana większość zawodników zagrała na igrzyskach w Rio, a my mamy młodych i głodnych sukcesu graczy. Takie spotkanie to dla nas bezcenna nauka i doświadczenie – powiedział po zwycięstwie nad wicemistrzami Afryki, trener Biało-czerwonych Talant Dujszebajew.

2017.01.21 Brest Pilka reczna Mistrzostwa Swiata w pilce recznej mezczyzn Francja 2017 Turniej o Puchar Prezydenta IHF Polska - Tunezja N/z Talant Dujshebaev Dujszebajew Foto Norbert Barczyk / PressFocus 2017.01.21 Brest Handball IHF Mens World Championship France 2017 Presidents Cup Poland - Tunisia Talant Dujshebaev Dujszebajew Credit: Norbert Barczyk / PressFocusDobrze, że wykorzystaliśmy błędy Tunezyjczyków. Na pewno ciężko było im zagrać w dzisiejszym spotkaniu, bo byli o krok od awansu od ćwierćfinału. Mają zespól, którego zdecydowana większość zawodników zagrała na igrzyskach w Rio, a my mamy młodych i głodnych sukcesu graczy. Takie spotkanie to dla nas bezcenna nauka – podsumował trener Dujszebajew.

Mankamentem Polaków były jednak błędy własne oraz niewykorzystane sytuacji z linii siedmiu metrów. – Zagraliśmy dobrze w kontrataku i mieliśmy kilka fajnych momentów, ale musimy też wyeliminować swoje błędy. Nigdy nie będę zadowolony na 100%. Problemy z rzutami karnymi biorą się z tego, że zawodnicy, którzy są w reprezentacji, nie rzucają ich na co dzień w klubie. Dlatego próbujemy każdego, by zaufać i sprawdzić wszystkie możliwości – ocenił Talant Dujszebajew.

– Zwycięstwo zawsze jest ważne w kontekście doświadczenia. Nie jestem zadowolony z naszych ostatnich akcji w ataku i obronie – z tego, że otrzymaliśmy dwie minuty i musieliśmy drżeć o wynik. Dla każdego jest to jednak dobra nauka, która zaprocentuje w przyszłości.