Strona główna | Seniorzy | Michał Daszek: Takie mecze to najlepszy test

Michał Daszek: Takie mecze to najlepszy test

 

Spotkanie z reprezentacją Tunezji było dla Polski drugim zwycięstwem w Mistrzostwach Świata. Dzięki wygranej w poniedziałek o godz. 20.00 Biało-czerwoni zagrają o 17. miejsce w turnieju.

Takie mecze zawsze są najlepszymi testami, możemy na nich tylko skorzystać jako drużyna – podkreśla prawoskrzydłowy polskiej reprezentacji, Michał Daszek.

2017.01.21 Brest Pilka reczna Mistrzostwa Swiata w pilce recznej mezczyzn Francja 2017 Turniej o Puchar Prezydenta IHF Polska - Tunezja N/z Michal Daszek Foto Norbert Barczyk / PressFocus 2017.01.21 Brest Handball IHF Mens World Championship France 2017 Presidents Cup Poland - Tunisia Michal Daszek Credit: Norbert Barczyk / PressFocus

Przez dłuższą część meczu reprezentacja Polski była na prowadzeniu, choć przewaga nie była wyższa niż dwa trafienia. Tunezyjczycy cały czas walczyli o korzystny dla siebie rezultat, przez co Biało-czerwoni musieli być skoncentrowani aż do ostatniego gwizdka. – Takie mecze zawsze są najlepszymi testami. Widać było, że wyszliśmy na to spotkanie z pełnym zaangażowaniem. Później nieco się rozluźniliśmy, ale powróciliśmy do gry i udało nam się zwyciężyć – stwierdził skrzydłowy, Michał Daszek.