Strona główna | Seniorzy | Rafał Przybylski: Z każdym występem rośnie nasza pewność siebie

Rafał Przybylski: Z każdym występem rośnie nasza pewność siebie

 

Przed reprezentacją Polski spotkanie o siedemnaste miejsce w MŚ i walka o Puchar Prezydenta IHF. Rywalem podopiecznych Talanta Dujszebajewa będzie Argentyna, która w niedzielę pokonała Arabię Saudyjską 24:22. 

To będzie to dla nas taki mały finał, chcemy wywalczyć najlepsze z najgorszych miejsc i sięgnąć po trofeum pocieszenia. Na pewno będzie to ciężkie spotkanie, ale nasz cel może być tylko jeden, zwycięstwo – zapowiada rozgrywający Biało-czerwonych, Rafał Przybylski.

Foto Norbert Barczyk / PressFocus

Reprezentacja Polski rozegra jeszcze jeden mecz w ramach Mistrzostwa Świata we Francji. Stawką będzie Puchar Prezydenta. – Mogliśmy zagrać kilka ciekawych spotkań z wymagającymi przeciwnikami, co pomoże nam złapać doświadczenie. Jutro będzie to dla nas taki mały finał, aby wywalczyć najlepsze z najgorszych miejsc. Na pewno będzie to ciężkie spotkanie i musimy je wygrać, zdobyć puchar.

Najcenniejsze jest jednak doświadczenie, które wyniesie każdy z debiutantów młodego, polskiego zespołu. – Z każdym meczem rośnie nasza pewność siebie, szczególnie jeśli zwyciężamy. Wtedy każdemu gra się coraz lepiej, pewniej. Mamy po dwóch zawodników na każdą pozycję. W każdym meczu się uzupełniamy, jest czas na odpoczynek, ale jak gramy, to dajemy z siebie maksimum. Bardzo dobrze funkcjonuje nasza obrona, bo nie tracimy dużo bramek. W ataku wszystko idzie do przodu, choć nie tak jak chcemy, popełniamy jeszcze trochę błędów – zwraca uwagę na szczegóły Rafał Przybylski.

– Impreza w Danii i Niemczech ważna jest, aby rozegrać do nich jak najwięcej spotkań, zebrać jak najwięcej doświadczenia. Zostało do nich 725 dni, a za liczenie odpowiedzialny jest Michał Daszek – dodaje rozgrywający Biało-czerwonych.