Strona główna | Seniorzy | Talant Dujszebajew: Takie zwycięstwa budują pozytywne myślenie

Talant Dujszebajew: Takie zwycięstwa budują pozytywne myślenie

 

– Dziękuję chłopakom, że w końcówce nie odpuścili. Jestem pewny, że takie zwycięstwa budują pozytywne myślenie i przyszłość tych chłopaków – powiedział po zwycięstwie nad Argentyną trener reprezentacji Polski, Talant Dujszebajew. – Budujemy zespół i zbieramy doświadczenie – dodał w kontekście zbliżających się eliminacji do Mistrzostw Europy.

2017.01.23 Brest Pilka reczna Mistrzostwa Swiata w pilce recznej mezczyzn Francja 2017 Turniej o Puchar Prezydenta IHF Final Polska - Argentyna N/z Radosc Polski Foto Norbert Barczyk / PressFocus 2017.01.23 Brest Handball IHF Mens World Championship France 2017 Final Presidents Cup Poland - Argentina Radosc Polski Credit: Norbert Barczyk / PressFocus

– Jestem zadowolony, że choć nie zagraliśmy najlepszego meczu, to i tak się udało. W pierwszej połowie nie było źle, ale pierwsze osiemnaście minut drugiej połowy trzeba poprawić. Dziękuję chłopakom, że w końcówce nie odpuścili i wygrali 7:0. Jestem pewny, że takie zwycięstwa budują pozytywne myślenie i przyszłość tych chłopaków – stwierdził Talant Dujszebajew. – Adam Malcher bardzo dobrze zagrał pierwszą połowę, ale w drugiej nie miał już tego szczęścia. Jestem jednak zadowolony i dziękuję Mateuszowi Korneckiemu za niesamowitą skuteczność.

Najbliższym celem reprezentacji Polski będzie zakwalifikowanie się do Mistrzostw Europy. – W październiku, przed meczami z Serbią i Rumunią, powiedziałem, że najważniejsze są eliminacje do Mistrzostw Europy, a nie same Mistrzostwa Świata. Budujemy zespół i zbieramy doświadczenie. Jesteśmy w bardzo ciężkiej sytuacji i mecz na Białorusi będzie dla nas meczem o życie.

Trener Biało-czerwonych zwraca jednak uwagę na błędy popełniane przez jego podopiecznych – Musimy uczyć się od początku ABC piłki ręcznej, by nie gubić piłek i nie dawać rywalom powodów do kontrataków. Trzeba zwracać uwagę na to, co gramy w ataku.

Foto Norbert Barczyk / PressFocus

Na słowa pochwały Talanta Dujszebajewa zasłużył debiutujący w wydarzeniu takiej rangi rozgrywający reprezentacji, Tomasz Gębala. – Do tej pory nie zagrał jeszcze żadnego meczu na takim poziomie. Jestem bardzo szczęśliwy, że poznał co oznacza stres i taki turniej. To będzie dla niego niesamowite doświadczenie, bo to mądry chłopak, który cały czas będzie się rozwijał i jest przyszłością polskiej piłki ręcznej – zachwala trener.

Zwycięstwem z Argentyną Polska zapewniła sobie 17. miejsce w Mistrzostwach Świata. – Puchar Prezydenta jest dla nas ważny. Graliśmy z Tunezją i Argentyną, które jeszcze nie tak dawno dobrze radziły sobie na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.