13 lutego 2017

Ukazał się nr 117 Handball Polska

Ukazał się nr 117, magazynu „Handball Polska” Czasopismo będzie dystrybuowane w punktach EMPiK, w salonach Tabak oraz w sieci Kolportera. Można je również nabyć w siedzibie Związku. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie. Tym razem do wygrania są trzy roczne prenumeraty naszego czasopisma.

W najnowszym numerze podsumowaliśmy występ Biało-czerwonych na mistrzostwach świata we Francji. Odmłodzona drużyna Talanta Dujszebajewa za 17. miejsce otrzymała Puchar Prezydenta IHF. Z pewnością nie jest to aktualny szczyt możliwości naszej reprezentacji. Pamiętajmy jednak, że zmiana pokoleniowa, która właśnie dokonuje się w naszych zespołach narodowych, dobitnie przekłada się na wyniki. Jedna impreza za nami a już trzeba myśleć o następnej. To oczywiście EURO 2018 w Chorwacji. Biało-czerwoni meczami z Białorusią wznowią kwalifikacje do tego turnieju Doświadczenie zdobyte podczas MŚ we Francji powinno w tych grach zaprocentować. Czas pracuje na naszą korzyść.

Na naszych łamach ostatni mundial znalazł także poczesne miejsce z uwagi dwa artykuły. Wojciech Nowiński fachowym okiem odniósł się do gry najlepszych drużyn mistrzostw. Z kolei Bogdan Sojkin, który był kierownikiem reprezentacji Polski, „od kuchni” ukazał nam stronę organizacyjną France 2017 Handball.

Omawiając wydarzenia bieżącego roku nie sposób nie odnotować ważnych wydarzeń minionych 12 miesięcy. Jest się czymś chwalić, gdyż podczas 82. Plebiscytu „Przeglądu Sportowego” i TVP wręczono trzy czempiony dla szczypiorniaka. Statuetkę „Impreza Roku” przyznano za organizację EHF EURO 2016, „Drużyną Roku” został Vive Tauron Kielce, a Karol Bielecki zajął 9. miejsce w głosowaniu na „Sportowca Roku”

Dwie nasze reprezentantki kraju – Patrycja Kulwińska i Małgorzata Stasiak – zostały ostatnio szczęśliwymi mamami. Artykuł pokazuje, że sportowy świat może nagle obrócić się o 180 stopni. Wszystko za sprawą pociech, które nie dają o sobie, ani przez chwilę, zapomnieć.

O ciekawym projekcie – „Fabryka bramkarek” opowiada jedna z jego autorek – Małgorzata Gapska.
Korespondencja z Luksemburga dotyczy bramkarza Rafała Grzybowskiego, który doskonale radzi sobie w tym kraju. Zajrzeliśmy też do MKS Agrykola, gdzie szkolenie młodzieży może być przykładem dla innych, Najbardziej znanym wychowankiem klubu jest Grzegorz Tkaczyk..

W części nawiązującej do historii naszej dyscypliny przypomnieliśmy sylwetkę Barbary Kamińskiej (Haładyn) – prawdziwej bombardierki lat 80.

To oczywiście nie wszystkie tematy, które poruszyliśmy. Zapraszamy do lektury.

Okładka_HP117

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest