2 marca 2017

Narodziny kobiecej kadry B

Kadra B kobiecej reprezentacji Polski po raz pierwszy od dłuższego czasu zbierze się w marcu na zgrupowaniu w Gdańsku. Drużynę poprowadzą Sabina Włodek i Małgorzata Gapska we współpracy z selekcjonerem Leszkiem Krowickim.

2016.12.04 Kristianstad Szwecja Pilka reczna Mistrzostwa Europy w Pilce Recznej Kobiet 2016 Francja - Polska N/z Leszek Krowicki Foto Lukasz Laskowski / PressFocus 2016.12.04 Kristianstad Sweden 2016 EHF European Women's Handball Championship France vs Poland Leszek Krowicki Credit: Lukasz Laskowski / PressFocus

Czternaście zawodniczek – bo tyle otrzymało powołania do drugiej reprezentacji – to zdaniem trenera Krowickiego liczba, która zezwala na prowadzenie zajęć. Szkoleniowiec w najnowszym wydaniu miesięcznika „Handball Polska” wyjaśnia, że podział na kadrę A i B (nie zawsze będą się one zbierały razem) nie jest sztywny.

W trakcie zgrupowania w Gdańsku są możliwe małe roszady między tymi zespołami – tłumaczy selekcjoner.

Kadrę B kobiet mają nieliczne federacje m.in. norweska, holenderska i duńska. Dlatego ZPRP czyni starania, aby nowo powołany zespół miał godnych rywali, a nie jest to takie proste. W Gdańsku rezerwy pierwszej reprezentacji mają rozegrać sparingi z klubami PGNiG Superligi. W czerwcu zespół firmowany przez Włodek ma w planach sprawdziany z drugą kadrą Hiszpanii.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest