Strona główna | Rozgrywki Młodzieżowe | Na Podbeskidziu lider zgubił punkt

Na Podbeskidziu lider zgubił punkt

 

No i stało się! Gromiąca dotąd rywali Bystra Team zremisowała, i to wyjątkowo szczęśliwie, z SPR Żywiec w meczu na szczycie podczas ostatniego turnieju Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt w Czernichowie.

DSC_0191

Turniej, o którym mowa, miał nietypowy charakter, bo świętowano 7-lecie piłki ręcznej na Żywiecczyźnie. Jubileusz uświetnił mini-koncert Roberta Wiewióry, który wydał niedawno debiutancką płytę „Zapach marzeń”, a wcześniej jako paramedyk był w zabezpieczeniu medycznym Podbeskidzkiej Ligi.

DSC_0086

Ale wróćmy do samych rozgrywek, bo na parkiecie naprawdę wiele się działo. Meczem na szczycie był pojedynek Bystra Team – SPR Żywiec, czyli lidera z trzecią ekipą w tabeli. Spotkanie było niezwykle emocjonujące i wyrównane. W końcowej części meczu na dwie bramki odskoczył SPR Żywiec. Ale ostatnie sekundy należały do Bystrej Team, której najpierw udało się rzucić bramkę kontaktową, a potem wywalczyć karny, dający szczęśliwy remis. Dla Bystrej Team był to pierwszy stracony punkt w tym sezonie. Taki obrót sprawy wlał nadzieję w serca szczypiornistek z UKS Jedynki Łodygowice, które jako wicelider próbują dogonić Bystrą Team.

DSC_0501
W drugiej lidze dwójka prowadzących drużyn – SPR Koszarawa i Gimnazjum Lelów – zdobyła komplet punktów. Chociaż Lelów przeżył duże problemy z Czańcem. Niespodzianką była przegrana PTG Sokół w Gminie Czernichów I, czyli zespołem aspirującym do awansu do I ligi, z UKS Jedynką Łodygowice II. Inny fakt godny odnotowania to pierwsze w tym sezonie zwycięstwo PTG Sokół w Gminie Czernichów II z Porąbką.

WYNIKI I TABELE [pdf]

DSC_0459

Warto podkreślić, że cały turniej można obejrzeć w Internecie dzięki telewizji TVK HD, a wystarczy tylko kliknąć na link:

https://www.youtube.com/watch?v=bXKIj4RMgJE

Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej Dziewcząt rozgrywana jest pod honorowymi patronatami:

Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach, Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej w Krakowie, Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi oraz Starosty Żywieckiego Andrzeja Kalaty.