13 marca 2017

Plażowe Mistrzostwa Europy 2017

Piłka ręczna plażowa zdobywa coraz większą popularność w całej Europie. Nic dziwnego, że w mistrzowskiej imprezie Beach Handball EURO 2017 w Chorwacji na starcie stanie w sumie 56 drużyn narodowych. W tej liczbie 29 teamów to zespoły seniorskie, a 27 drużyn zagra w ME do lat 17. Polska wystawi reprezentacje w każdej z czterech kategorii.

plaża_Polki

Wpierw, w dniach 16-18 czerwca, do rywalizacji przystąpią drużyny juniorskie. Po nich na piasek – 20-25 czerwca – wybiegną zespoły seniorskie. Impreza została zlokalizowana nad Jeziorem Jarun. Miejsce jest bardzo dobrze skomunikowane z pobliskim Zagrzebiem.

Podział na grupy wśród seniorów:

             Mężczyźni                         Kobiety
Grupa A Grupa B Grupa A Grupa B Grupa C
Hiszpania Chorwacja Węgry Norwegia Włochy
Węgry Ukraina Holandia POLSKA Hiszpania
Rosja Serbia Rosja Ukraina Chorwacja
Niemcy Norwegia Niemcy Szwecja Szwajcaria
POLSKA Szwecja Dania Francja Grecja
Dania Szwajcaria
Holandia France

Wśród seniorów (14 teamów) Polacy znaleźli się w grupie „śmierci” z Hiszpanią, Węgrami, Rosją, Niemcami, Danią i Holandią. Cztery pierwsze wymienione drużyny wyprzedziły naszych zawodników w mistrzostwach Europy Hiszpania 2015 (Polska zakończyła zmagania na  9. miejscu). Do dalszych gier awansują cztery najlepsze drużyny z każdej grupy więc z pewnością walka o premiowane miejsca będzie niezwykle emocjonująca i wyrównana.

Do rywalizacji pań wśród seniorek zgłosiło się 15 zespołów, które podzielono na trzy grupy. Biało-czerwone w pierwszej fazie zagrają z Norwegią, Ukraina i Francją. Do rundy głównej zakwalifikują się po cztery najlepsze zespoły z każdej puli.

Podział na grupy wśród juniorów:

                          Mężczyźni          Kobiety
Grupa A Grupa B Grupa C Grupa A Grupa B
Hiszpania Portugalia Włochy Holandia Hiszpania
Niemcy POLSKA Rosja Węgry Portugalia
Szwajcaria Węgry Holandia Niemcy Chorwacja
Ukraina Bułgaria Chorwacja POLSKA Rosja
Serbia Słowacja Rumunia Rumunia Szwajcaria
Ukraina Litwa

Obrońcą tytułu wśród seniorów jest Chorwacja, która  triumfowała w czterech ostatnich turniejach mistrzostw Europy (2009, 2011, 2013, 2015) i zdominowała te rozgrywki. Wśród pań złota będą broniły Węgierki. W ubiegłorocznych U16 Beach Handball EURO triumfowali Hiszpanie i Holenderki.

bhEURO17_logo

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest