13 marca 2017

Kinga Achruk: Zaczynamy nowy rozdział

– Miałyśmy pewne osiągnięcia jako drużyna, dwukrotnie byłyśmy w czwórce najlepszych drużyn świata, ale musimy je oddzielić kreską. Zaczynamy nowy rozdział i stawiamy sobie nowe cele, które chcemy osiągnąć – zapowiada przed pierwszymi w tym roku meczami reprezentacji Polski rozgrywająca i kapitan kadry narodowej, Kinga Achruk.

2017.03.13 Gdansk Pilka Reczna Trening reprezentacji kobiet Kadra A N/z {persons} Foto Piotr Matusewicz / PressFocus

Reprezentacja kobiet spotkała się w Gdańsku po raz pierwszy od Mistrzostw Europy w Szwecji. W składzie Biało-czerwonych doszło do kilku zmian personalnych. – Jest to nowe otwarcie. Spotykamy się po dłuższej przerwie, pierwszy raz od mistrzostw. Pojawiły się nowe twarze i mamy czas, aby przygotować się do najbliższego turnieju. Miałyśmy pewne osiągnięcia, ale musimy je oddzielić kreską. Zaczynamy nowy rozdział i stawiamy nowe cele, po które trzeba sięgać.

Biało-czerwone rozegrają trzy towarzyskie spotkania. Głównym założeniem jest jednak rozpoczęcie pracy przed czerwcowymi eliminacjami do Mistrzostw Świata. – W zespole jest sporo utalentowanych zawodniczek, które zostawiają na parkiecie wszystkie siły. Wierzę w nasz potencjał, ale na pewno potrzebujemy czasu i cierpliwości. Pewne rzeczy zaczynamy bowiem od nowa. Cieszymy się z tego, że mamy okazję rozegrać najbliższe mecze. Wtedy zdobywa się najlepsze doświadczenie. To również dobra sytuacja dla trenera, który może dowiedzieć się na kogo w przyszłości może postawić – ocenia trwające zgrupowanie Achruk.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest