Strona główna | Seniorki | Leszek Krowicki: Naszym marzeniem jest Tokio

Leszek Krowicki: Naszym marzeniem jest Tokio

 

Zgrupowanie i turniej w Gdańsku to dla selekcjonera reprezentacji Polski pierwsza w tym roku okazja do spotkania się z zespołem narodowym. – Ciągle brakuje nam czasu, więc chcemy wykorzystać każdą minutę wspólnych zajęć – podkreśla Leszek Krowicki.

2017.03.13 Gdansk Pilka Reczna Trening reprezentacji kobiet Kadra A N/z {persons} Foto Piotr Matusewicz / PressFocus

– Zgrupowanie w tym okresie ma kilka celów. Musimy popracować nad elementami taktycznymi, aby każda z dziewczyn je przyswoiła. Trzeba też dokonywać ciągłej selekcji, aby w przyszłości grały tylko najlepsze i aby doprowadzić reprezentację do poziomu, o którym marzymy. Mistrzostwa pokazały nam, kto króluje. Naszym zadaniem jest wyłuskać te najbardziej zdolne, utalentowane i odpowiadające naszym wyobrażeniom.

Zgrupowanie to pierwsze spotkanie reprezentacji od turnieju w Szwecji. – Ciągle brakuje nam czasu, więc chcemy wykorzystać każdą minutę. Mamy grupę nowych zawodniczek, dlatego trzeba pomóc przyswoić im to, co potrafią już te bardziej doświadczone.

Podczas towarzyskiego turnieju w Gdańsku reprezentacja Polski zmierzy się z Białorusią, Ukrainą oraz Słowacją. – Dzisiaj mówienie o silnych i słabych rywalach nie ma sensu. Będąc na takim poziomie nie możemy sobie na to pozwolić. Ten turniej ma jeden cel – sprawdzić podczas meczu elementy, które trenujemy – mówi o najbliższych spotkaniach trener Biało-czerwonych.

2017.03.13 Gdansk Pilka Reczna Trening reprezentacji kobiet Kadra A N/z {persons} Foto Piotr Matusewicz / PressFocus

– Jestem zdania, że mamy kilkanaście zawodniczek o dużym potencjale. To dziewczyny dobrze prowadzone przez polskich trenerów, grające w solidnych klubach, a my chcemy wybrać te, które będą odpowiadać profilowi, który sobie wyobrażam.

Leszek Krowicki podkreśla, że selekcja nie została zakończona. – W reprezentacji szansę gry mają jednak również te, które się dzisiaj z nami nie znalazły. Potrzebujemy wiele czasu, będziemy szukać nowych twarzy, aby ten wybór był obiektywny. Naszym marzeniem jest Tokio i musimy znaleźć zawodniczki, które w tym pomogą.

Wraz z zespołem na zgrupowaniu pojawiły się Małgorzata Gapska oraz Karolina Kudłacz. – Wokół reprezentacji potrzebuję ludzi głodnych piłki ręcznej, o podobnym podejściu do mojego. Będące na zgrupowaniu dziewczyny dodają dużo otuchy, angażują się i przekazują bezcenną wiedzę pozostałym zawodniczkom.