15 marca 2017

Wysokie odznaczenia ZPRP dla Jeana Brihault i Arne Elovssona

To było wyjątkowe zebranie Zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Najważniejszym wyróżnieniem ZPRP, Diamentową Odznaką z Wieńcem, uhonorowano dwóch wybitnych działaczy światowej piłki ręcznej, prezydenta Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej w latach 2012-2016 – Jeana Brihaulta oraz honorowego prezydenta Szwedzkiej Federacji Piłki Ręcznej – Arne Elovssona.
1

Gospodarzem spotkania, które odbyło się w siedzibie PKOl, był prezes Andrzej Kraśnicki. Przybyło na nie wielu znamienitych gości, wśród nich był sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Jarosław Stawiarski.

2

Jednomyślne uzasadnienie przyznania tak wysokich wyróżnień wygłosił przewodniczący Kapituły Odznaczeń i Medali ZPRP, a zarazem honorowy prezes ZPRP, Janusz Czerwiński. Z kolei laudację przygotował wiceprezes ds. marketingu i komunikacji ZPRP, Bogdan Sojkin.

3

Spotkanie było także okazją do wręczenia Diamentowych Odznak dla osób, które szczególnie zasłużyły się dla polskiej piłki ręcznej. W tym gronie znaleźli się: Maria Okurowska, Marcin Herra, Zbigniew Tarczykowski, Michał Spieszny, Jerzy Eliasz, Marcin Kobylarz, Marian Rudnik i Bogusław Trojan.

4

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest