17 marca 2017

Młode Polki zagrają o Puchar Karpat

Reprezentacja Polski Juniorek U17, po ośmiu godzinach podróży, wczoraj późnym wieczorem zameldowała się w hotelu Maria w Ramnicu Valcea, mieście położonym blisko 200 km na północny zachód od Bukaresztu. Zespół Agnieszki Truszyńskiej od piątku weźmie udział w silnie obsadzonym turnieju towarzyskim. Zagrają w nim ekipy Rosji, Norwegii i Rumunii.


DSCF7046

Opiekun polskiej reprezentacji podkreśliła, że udział w Pucharze Karpat pozwoli lepiej przygotować zespół do mistrzostw Europy Dywizji B, które w tym roczniku będą rozgrywane na początku sierpnia w Macedonii. – Rozegramy bardzo ciężki, ale przydatny szkoleniowo turniej. Będziemy doskonalić dwa rodzaje obron i różne rozwiązania w ataku  wyjaśniła trener Truszyńska.

Młode Polki w ten weekend zmierzą się z wymagającymi, a zarazem utytułowanymi: przeciwnikami. Rosja  to aktualny mistrz świata juniorek, trzykrotny mistrz Europy, Norwegia w dorobku też ma medale obu imprez,  Rumunia to mistrz świata juniorek 2014, a dwa lata wcześniej start w zawodach tej rangi zakończyła wywalczeniem brązowego medalu.

DSCF7017

Truszyńska potwierdziła, że nie może wystawić najsilniejszego składu:- Kilka zawodniczek jest kontuzjowanych. Są w trakcie leczenia, ale mamy nadzieję, że dojdą do pełnej dyspozycji przed mistrzostwami. Mamy przed sobą jeszcze pięć akcji szkoleniowych, podczas których rozegramy kilka meczów międzypaństwowych. Atmosfera w zespole jest bardzo dobra. Dziewczyny wzajemnie się wspierają, trenują z pełnym zaangażowaniem i wysoko cenię u wszystkich cechy wolicjonalne – uzupełniła polska trener.

DSCF7023 (002)

Program turnieju (wg czasu polskiego):

piątek 17.03.2017:
15.00 Rosja – Norwegia
17.15 Polska – Rumunia

sobota 18.03.2017
15.00 Norwegia – Polska
17.15 Rumunia – Rosja

niedziela 19.03.2017
10.00 Rosja – Polska
12.15 Norwegia – Rumunia

Poniżej link do transmisji meczów z  turnieju:

https://www.youtube.com/channel/UCr742PTqueo_UDMNk_7VWzg

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest