19 marca 2017

Polki nie zagrają w finałach MME

W kwalifikacyjnym meczu do Młodzieżowych Mistrzostw Europy Niemki pokonały w Ratyzbonie Polki 37:20 (17:8). Porażka oznacza brak awansu Biało-czerwonych, gdyż tylko zwycięzca grupy 8 zagra w finałach.

DSCF0802

Od początku spotkania Niemki prezentowały nieustępliwą, twardą grę. Za wszelką cenę chciały zniechęcić Polki do rywalizacji. Przez 60 minut kibice zgromadzeni w Sporthalle Nord w Ratyzbonie widzieli jeden dominujący zespół. Była to reprezentacja gospodarzy.

DSCF0808 (3)

Silne rzuty z drugiej linii, dynamika akcji zawodniczek niemieckich były efektowne i efektywne. Drużyna Marielle Bohm zasłużenie wygrała i awansowała do finałów MME, które na przełomie lipca i sierpnia zorganizuje Słowenia.

Trener Tomasz Konitz powiedział po meczu z Niemcami:
Ciężko o głębszą analizę, gdy mecz przegrywa się 17 bramkami. Zabrakło nam doświadczenia i po prostu ogrania. Od czasu ubiegłorocznych Otwartych Mistrzostw Europy nie rozegraliśmy żadnego meczu o stawkę. Niemki miały za sobą grę w mistrzostwach Europy i mistrzostwach świata, a tuż przed kwalifikacjami wystąpiły w silnie obsadzonym turnieju. Rywalki swobodne poruszały się po boisku, mocno stały w obronie. Widać u nich było szybkość i dynamikę. Oczywiście w trakcie gry zmienialiśmy system naszej defensywy, ale czy graliśmy płaską czy wysuniętą obroną, to rywalki zazwyczaj znajdowały na nas sposób.

W zasadzie tylko do 8 minuty spotkanie było w miarę wyrównane. Później nie wykorzystaliśmy rzutu karnego i dogodnej sytuacji ze skrzydła. Od tego momentu coś zacięło się naszej grze. Nic nam nie wychodziło. Wyzwaniu tak naprawdę podołała tylko Świerczek. Jedna zawodniczka to zdecydowanie za mało, aby pokonać tak dobrze dysponowanego rywala.

DSCF0788

Niemcy – Polska 37:20  (17:8)
Niemcy: Filter 1, Wachter – Franz 3, Berger 3, de Bellis 1, Fischer 1, Maidhof, Stuttfeld 2, Lott 5, Zschocke 6, Bayerl 3, Soffel 5, Degenhardt 3, Dolle 2, Peter, Reissberg 2. Kary 6 min.
Polska: Kuszka, Kamińska, Kolasińska – Uścinowicz 2 (CZ 41′), Urbańska 2, Nosek 1, Świerczek 5, Senderkiewicz 2, Gędłek 1, Szynkaruk, Wąsik, Więckowska 2, Pękala 2, Stokowiec 1, Płomińska 1, Lipok 1. Kary 12 min.
Sędziowali: Daniel Krause Kjaer, Nicklas, Mark Pedersen (Dania). Widzów 700.

Końcowa tabela:
1. Niemcy   2  4 pkt  85:37
2. Polska    2   2        59:50
3. Łotwa    2   0        30:87.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest