30 marca 2017

Aplikuj do SMS ZPRP. Rusza nabór do gdańskiej Fabryki Szczypiornistów

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Szkoła Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce, z siedzibą w Gdańsku, ogłasza zasady rekrutacji w roku szkolnym 2017/2018. Zgłoszenia kandydatów przyjmowane będą do 20 maja 2017 roku.

Egzaminy wstępne rozpoczną się 2 czerwca od badań lekarskich, a zakończą 5 czerwca 2017 roku. Terminy zostaną ostatecznie potwierdzone do 15 kwietnia 2017 roku zarządzeniem Pomorskiego Kuratora Oświaty. W trakcie egzaminów zawodnicy przejdą testy sprawności fizycznej, techniki indywidualnej, weryfikację kandydatów zakończą gry kontrolne. W tym roku na młodych adeptów piłki ręcznej w gdańskiej SMS ZPRP czeka do 15 miejsc.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad naboru do NLO SMS ZPRP w Gdańsku w roku szkolnym 2017/2018 (regulamin rekrutacji oraz podanie o przyjęcie do klasy pierwszej) znajdują się na stronie internetowej szkoły: https://sport.bm.pl/smszprpgda/

2017.01.19 Nantes Pilka reczna Mistrzostwa Swiata w pilce recznej mezczyzn Francja 2017 Grupa A Francja - Polska N/z Michal Daszek radosc Foto Norbert Barczyk / PressFocus 2017.01.19 Nantes Handball IHF Mens World Championship France 2017 Group A France - Poland Michal Daszek radosc Credit: Norbert Barczyk / PressFocus
Michał Daszek i Maciej Gębala są absolwentami SMS ZPRP

Gdańska SMS ZPRP funkcjonuje od 1997 roku. Przeszło 100 zawodników, absolwentów szkoły, występuje w PGNiG Superlidze Mężczyzn oraz rozgrywkach I ligi. Młodzież stanowi trzon reprezentacji juniorskich. Absolwenci SMS ZPRP Gdańsk regularnie powoływani są do kadry narodowej seniorów. W reprezentacji trenera Talanta Dujszejbajewa na rozegrane w styczniu Mistrzostwa Świata we Francji znalazło się 11. wychowanków liceum.  W ostatnich latach o angaż w SMS ZPRP ubiegała się rekordowa liczba uczniów. Na jedno miejsce w szkole przypadało nawet pięciu kandydatów.

Przewodniczący Komisji Egzaminacyjnej, jednocześnie dyrektor sportowy SMS ZPRP w Gdańsku, Andrzej Lisiewicz, informuje, że w tym roku wszyscy kandydaci do szkoły zostaną rozlokowani odpłatnie (koszt 150 złotych za cały pobyt) w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu przy ulicy Kazimierza Górskiego 1 w Gdańsku [tel. 58 5524636].

Przyjazd uczestników zaplanowano w piątek, 2 czerwca 2017 roku do godziny 17:00. Punktualnie o 17:30 odbędzie się zebranie organizacyjne, o 18:30 zaplanowana jest kolacja, a o godzinie 19:00 uczestników egzaminów czekają badania lekarskie. W sobotę, 3 czerwca br., o godzinie 9:30 na stadionie lekkoatletycznym gdańskiej AWFiS rozpoczną się egzaminy sprawnościowe (bieg na 60 metrów i bieg na 300 metrów), z kolei o godzinie 16:00 kandydaci przejdą TEST COOPERA. W niedzielę, 4 czerwca br., egzaminy przeniosą się do jednej z hal Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Tam między godzinami 9:00 a 12:00 oraz 15:00 i 18:00 sprawdzana będzie technika indywidualna kandydatów do szkoły. W poniedziałek, 5 czerwca br., w Hali Widowiskowo-Sportowej AWFiS między 9:00 a 11:30 odbędzie się gra właściwa. Szczegółowy program pobytu przedstawiony zostanie na zebraniu organizacyjnym w piątek, 2 czerwca br. Ważna informacja dla tych wszystkich, którzy będą podróżować transportem publicznym: do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich gdańskiej AWFiS najłatwiej dojechać Szybką Koleją Miejską (PRZYSTANEK SKM GDAŃSK-ŻABIANKA).

W Komisji Egzaminacyjnej, która weryfikować będzie umiejętności kandydatów, jest między innymi trzech trenerów z tytułem EHF Master Coach. Szkoleniowcy gdańskiej SMS ZPRP – Adam Lisiewicz, Marcin Pilch oraz Dariusz Tomaszewski – mają najwyższe uprawnienia trenerskie oraz profesjonalną licencje EHF. Oznacza to, że mogą prowadzić drużyny we wszystkich rozgrywkach w Europie i to na każdym poziomie.

Przez trzy lata nauki uczniowie NLO SMS ZPRP w Gdańsku mają zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę lekarską, sprzęt (stroje treningowe i ubiór meczowy), zgrupowania sportowe, rozgrywki na poziomie I, II ligi oraz turnieje międzynarodowe. Całość finansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystki oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest