4 kwietnia 2017

Rodzinny turniej piłki ręcznej w Kraśniku

Po raz czwarty w Kraśniku spotkały się najlepsze młodziczki, by rywalizować w turnieju piłki ręcznej. Tym razem, pod hasłem „Wszyscy grają w ręczną. Rodzinny turniej piłki ręcznej” razem z młodymi zawodniczkami swój miniturniej zagrali także członkowie ich rodzin, sympatycy, byłe zawodniczki, pokazując, że piłka ręczna to sport, dzięki któremu w każdym wieku można dobrze się bawić, a jednocześnie być aktywnym fizycznie.

2

Turniej, rozgrywany w hali Zespołu Placówek Oświatowych Nr 2, rozpoczął się w miniony piątek i trwał do niedzieli. Zagrało w nim 10 zespołów z Polski oraz ze Słowacji i Węgier – z partnerskiego miasta Kraśnika, Hajdúböszörmény. Węgierki przyjechały do Kraśnika dzień przed turniejem, dzięki czemu udało im się trochę poznać miasto.

5

W piątek i sobotę trwały mecze grupowe i eliminacyjne a w niedzielę finałowe. Najlepsze okazały się gospodynie z KMKS Kraśnik (trener Leszek Pomykalski), które w finale pokonały drużynę z Lublina 15:8 (8:3). Na trzecim miejscu znalazł się zespół ze Słowacji: Drabova Koszyce, który w meczu o III miejsce wygrał z UKS Posada Górna. Kolejne miejsca zajęły:  Piotrcovia Piotrków Trybunalski, Korab Staszów, Hajdúböszörmény TE, JKS Jarosław, Olimpia Końskie, Żak Kielce.

11

W zakończeniu turnieju wziął udział m.in. wiceminister Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski, zastępcy burmistrza Marzena Pomykalska i Dariusz Lisek oraz dwie byłe reprezentantki Polski, Sabina Włodek i Monika Marzec związane z lubelskim mistrzem Polski w piłce ręcznej. Goście wręczyli drużynom puchary, dyplomy i medale oraz indywidualne nagrody dla najlepszych zawodniczek (wśród gospodyń była to Patrycja Margiel a zespołu z Lublina Agnieszka Próchno). Najlepszą strzelczynią (40 bramek) została zawodniczka z Koszyc Luiza Fotulowa. Sabina Włodek i Monika Marzec nagrodziły także najlepsze zawodniczki finału. I tak w kraśnickim zespole odebrała ją Weronika Janczerek a w lubelskim Julia Łukasiak. Dawna skrzydłowa lubelskiego Monteksu nagrodziła także najlepszą zawodniczkę na tej pozycji, która została Hanna Michałek z KMKS.

– Cieszę się, że macie swoją pasję jaką jest piłka ręczna i jak widać daje wam ona dużo radości – mówił do zawodniczek minister Jarosław Stawiarski – Rodzicom gratuluję, że was w tej pasji wspierają i wam pomagają, bo to bardzo ważne. Trenerom dziękuję, że są z wami na co dzień, rozwijając wasze sportowe talenty – mówił minister.

15

Jeśli chodzi o zwyciężczynie to zespół z Kraśnika w trakcie turnieju nie przegrał żadnego spotkania. Na początek w meczach grupowych kraśniczanki pokonały Żaka Kielce 16:13, JKS Jarosław 19: 9, Dwójkę Lublin 18:13 i zespół z Węgier 11:7. W meczu o finał kraśniczanki pokonały Posadę Górną 13:4 a finale zespół z Lublina 15:8.

Kolejny turniej, tym razem w kategorii dzieci KMKS planuje zorganizować we wrześniu.

Kraśnickie zmagania młodych szczypiornistek finansowo wsparło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Miasto Kraśnik.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest