10 kwietnia 2017

Piotr Obrusiewicz chwali podopiecznych

Reprezentacja Polski juniorów młodszych (rocznik 2000 i młodsi) po raz pierwszy w swojej krótkiej historii wygrała międzypaństwowy turniej. Na końcowy triumf w Kielcach złożyły się zwycięstwa nad Izraelem (33:22) i Norwegią (32:22) oraz remis z Węgrami (26:26).

kielce
– Cieszymy się z tego wyniku. W zwycięskich spotkaniach drużyna bardzo fajnie funkcjonowała w obronie, nieźle było w ataku. W spotkaniu z Węgrami pojawiły się problemy. Domyślam się, że wynikało to z psychiki. W grudniu ub.r. podczas Turnieju Nadziei Olimpijskich przegraliśmy z Węgrami w Pradze aż jedenastoma bramkami. To siedziało w głowach chłopaków. Tak naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Zespół walczył z dużą determinacją – chwali swoich podopiecznych trener Piotr Obrusiewicz.

Polski szkoleniowiec podkreśla, że procentują warunki stworzone jego ekipie przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Z drużyną na stałe współpracuje kucharz Paweł Ryckiewicz, który doskonale dba o sprawy żywieniowe. Nie bez znaczenia są także porady udzielane przez psychologa Pawła Habrata oraz trenera przygotowania motorycznego Sławomira Lewalskiego. Sztab szkoleniowy założył dla kadrowiczów na Facebook’u profil grupy zamkniętej, na który dodawane są instruktażowe filmy np. jakie ćwiczenia w danym okresie wykonywać na siłowni.

Obrusiewicz_juniorzy

– Wszystko zmierza w dobrym kierunku, ale twardo stąpamy po ziemi. Trzon zespołu już jest, ale dalej nie ustajemy w poszukiwaniu nowych diamentów. Naszym podstawowym celem, jak mówi Talant Dujszebajew, jest awans do imprez głównych – kontynuuje Obrusiewicz.

W trakcie turnieju w Kielcach w ekipie Biało-czerwonych pojawiła się piątka debiutantów: Dawid Dekarz, Paweł Paterek (obaj MSPR Siódemka Legnica), Piotr Jędraszczyk (UKS Anilana Łódź), Filip Stefani, Patryk Stelnicki  (obaj KPR Gwardia Opole). Być może zaciąg kolejnych „nowych twarzy” w kadrze rocznika 2000 pojawi się po meczach 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, które odbędą się w dniach 22-24 kwietnia.

Następnym razem kadra Obrusiewicza zbierze się w Szczyrku w dniach 12-19 czerwca. Po tygodniu przerwy reprezentacja juniorów młodszych będzie szykowała się do gry w Otwartych Mistrzostwach Europy w Goeteborgu.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest