12 kwietnia 2017

Kluby za utworzeniem ligi zawodowej kobiet

Z inicjatywy Związku Piłki Ręcznej w Polsce w Warszawie odbyło się spotkanie w sprawie utworzenia ligi zawodowej kobiet. Na spotkanie przybyli przedstawiciele dziesięciu klubów PGNiG Superligi oraz trzech najlepszych drużyn walczących w tym sezonie o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. W zebraniu udział wzięli też prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki oraz prezes PGNiG Superligi mężczyzn Łukasz Gontarek.

foto_ligazawodowakobiet

Jednogłośnie ustalono, że powołanie ligi zawodowej kobiet jest warunkiem koniecznym do dalszego rozwoju żeńskiej piłki ręcznej w Polsce. ZPRP wykorzysta swoje doświadczenia zdobyte podczas profesjonalizacji PGNiG Superligi mężczyzn, która od bieżącego sezonu funkcjonuje w odmienionej formule.

Istotny ruch leży również po stronie klubów, które muszą zdecydować się na przekształcenie formy działalności w spółki akcyjne lub – w przypadku zapowiadanej nowelizacji ustawy o sporcie – w spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz dostosować się do prawnych, sportowych i infrastrukturalnych standardów, zbliżonych do tych, które funkcjonują w męskiej PGNiG Superlidze.

Uczestnicy spotkania:

kluby:
Witold Kulesza (Zagłębie Lubin),
Stanisław Tomczyński, Tomasz Osiowski, Janusz Serwadczak (wszyscy EKS Start Elbląg),
Roman Granosik (Energa AZS Koszalin),
Marcin Lipiec (SPR Lublin S.S.A.),
Witold Kopertowski, Halina Madej (MKS Piotrcovia Potrków Tryb.)
Przemysław Mańkowski, Paweł Szynkaruk (SPR Pogoń Szczecin)
Marek Gutteter (Vistal Gdynia)
Robert Majdziński (MTS Kwidzyn)
Tomasz Smoleń (KPR Kobierzyce)
Michał Chwaliński, Krzysztof Demko (Korona Handball Kielce)
Krzysztof Zioło (Ruch Chorzów)
Michał Kasztelan (KPR Jelenia Góra)

organizacje:
Andrzej Kraśnicki, Henryk Szczepański, Grzegorz Budziosz, Damian Drobik, Bogusław Trojan, Mirosław Baum, Robert Czaplicki (ZPRP)

Łukasz Gontarek (Superliga Sp. z o.o.)

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest