Strona główna | PGNiG Puchar Polski Kobiet | Lublin gospodarzem meczów finałowych o PGNiG Puchar Polski 2017

Lublin gospodarzem meczów finałowych o PGNiG Puchar Polski 2017

 

W tym roku finałowe mecze PGNiG Pucharu Polski, zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn, zostaną rozegrane w Lublinie, w weekend 20-21 maja.

Gospodarzem zmagań o to niezwykle cenne trofeum będzie miasto z olbrzymimi tradycjami w piłce ręcznej. Decydujące starcia o PGNiG Puchar Polski wpisują się w obchody 700-lecia nadania praw miejskich Lublinowi.

Rozgrywki o trofeum PGNiG Pucharu Polski w 2017 roku zakładają zastąpienie formuły Final Four jednym meczem finałowym żeńskim i jednym męskim rozegranymi w jeden weekend w tym samym miejscu.

W sobotę, 20 maja, na parkiet Hali Globus wybiegną finalistki tegorocznej edycji – zawodniczki Metraco Zagłębia Lubin i Kram Startu Elbląg.

W niedzielę, 21 maja, do walki o krajowy puchar staną drużyny męskie. Wczoraj rozegrane zostały pierwsze mecze półfinałowe, Vive Tauron Kielce pokonało Gwardię Opole 38:23, a MMTS Kwidzyn przegrał z Orlen Wisłą Płock 23:31. Rewanże zaplanowano na 10. maja.

Fot. UM Lublin

/Fot. UM Lublin

O decydujących, pucharowych meczach opowiadali dzisiaj w Lublinie, na specjalnej konferencji prasowej, przedstawiciele Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz władz miasta. W spotkaniu z dziennikarzami udział wzięli Wiceprezes ZPRP Henryk Szczepański, Komisarz Rozgrywek ZPRP Bogusław Trojan i Dyrektor ZPRP ds. relacji zewnętrznych Damian Drobik oraz zastępca Prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju Artur Szymczyk i dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin Jakub Kosowski.

Lublin był już gospodarzem decydujących meczów o PGNiG Pucharu Polski, gdyż męskie kluby rywalizowały tu w roku 2010 (wygrana Vive Targi Kielce), a kobiece dwa lata później (triumf SPR Lublin).    

To będzie gorący majowy weekend w Lublinie! Wielkich sportowych emocji w Hali Globus na pewno nie zabraknie!

Bilety na oba mecze finałowe wkrótce do nabycia w portalu www.ebilet.pl.

Bilety jednodniowe w cenach: normalny 30zł, a ulgowy 15zł.

Karnety na dwa mecze finałowe: normalny 50zł, a ulgowy 20zł.