Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 119 Handball Polska

Ukazał się nr 119 Handball Polska

 

Ukazał się nr 119, magazynu „Handball Polska” Czasopismo będzie dystrybuowane w punktach EMPiK, w salonach Tabak oraz w sieci Kolportera. Można je również nabyć w siedzibie Związku. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie. Tym razem do wygrania jest koszulka klubowa (TuS N-Luebbecke) ofiarowana przez Łukasza Gieraka.

Na okładce najnowszego wydania umieściliśmy Adama Wiśniewskiego. Wielokrotny reprezentant Polski, brązowy medalista mistrzostw świata z Kataru, niedawno ogłosił zakończenie bogatej kariery. Na naszych łamach przypominamy jego sukcesy, a sam zawodnik opowiada o planach na przyszłość.

„Gadżet” nie zagra już w reprezentacji Polski, ale z pewnością będzie dopingował kolegów z kadry, którzy szykują się do dwóch meczów kwalifikacyjnych EURO 2018 z Białorusią. To nieobliczalny rywal, ale jak zapewnia Michał Daszek nasza drużyna z dużym optymizmem podchodzi do tej rywalizacji.

Jeszcze trudniejszego przeciwnika los – w play-off MŚ kobiet – przydzielił kadrze Leszka Krowickiego. Selekcjoner Biało-czerwonych po 12 latach pracy w Oldenburgu postanowił wyłącznie skoncentrować się na pracy z zespołem narodowym. Polki zmierzą się z mistrzyniami olimpijskimi, Rosjankami. Nasza kadra gruntownie została odmłodzona, a w uzyskiwaniu wartościowych wyników ma pomóc nowo utworzona kadra B, nad którą opiekę powierzono Sabinie Włodek.

Wyzwania są także przed kadrą juniorek. Zespół Agnieszki Truszyńskiej w tym roku powalczy o awans do Dywizji A mistrzostw Europy. W roku 2018 kadra rocznika 2018 będzie gospodarzem mistrzostw świata.PGNiG Superliga mężczyzn wkrótce zakończy pierwszy sezon pod szyldem zawodowstwa. Zrobiliśmy rajd po halach, w których występują zespoły walczące o medale mistrzostw Polski. Niemalże wszędzie kibice mogą liczyć na komfortowe warunki. A tam, gdzie jeszcze tego nie ma wkrótce ma to się radykalnie zmienić.

Spektakularne sukcesy polskich drużyn narodowych jak i zespołów klubowych w piłce ręcznej na arenie międzynarodowej spowodowały diametralną zmianę pozycji rynkowej piłki ręcznej w ostatnim dziesięcioleciu oraz wykreowanie marki dyscypliny w wymiarze krajowym i międzynarodowym. Tekst i liczby zaprezentowane przez wiceprezesa ZPRP ds. marketingu i komunikacji, Bogdana Sojkina, dobitnie pokazują jaką pozycję na rynku medialnym wypracowała polska piłka ręczna.

Zachęcamy trenerów i instruktorów opiekujących się grupami dzieci i młodzieży do skorzystania z ćwiczeń, które mogą pomóc w treningach. Opracował je trener talentów w Regionalnym Związku Piłki Ręcznej w Lillehammer, Piotr Świgoń. Materiały szkoleniowe tego autora będą ukazywały się sukcesywnie w odcinkach.

W dziale nawiązującym do historii przypomnieliśmy sylwetkę Teresy Rusek-Żurowskiej, która w barwach Polski później Austrii w sumie rozegrała blisko 350 spotkań, To oczywiście nie wszystkie tematy, które poruszyliśmy. Zapraszamy do lektury.

HP_okładka_119