Strona główna | Seniorki | Leszek Krowicki: Dobre losowanie

Leszek Krowicki: Dobre losowanie

 

Selekcjoner kobiecej reprezentacji Polski, Leszek Krowicki, ocenił piątkowe losowanie kwalifikacyjnych grup EHF EURO 2018 jako dobre dla Biało-czerwonych. Dodał, że Polki powinny rywalizować o pierwsze miejsce z Czarnogórą, choć zaznaczył przy tym, że faworytem do wygrania grupy jest drużyna z Bałkanów.

2017.03.18 Gdansk Pilka Reczna Kobiet Turniej Miedzynarodowy Mecz Polska - Ukraina N/z Leszek Krowicki Foto Piotr Matusewicz / PressFocus 2017.03.18 Gdansk Women handball International Tournament Poland - Ukraine Leszek Krowicki Credit: Piotr Matusewicz / PressFocus
Ze Słowacją w ostatnim okresie wygrywaliśmy – przypomniał trener Krowicki, mając na myśli turnieje w Zielonej Górze i Gdańsku. Z kolei z pokonaniem Włoszek nie powinniśmy mieć większych trudności – dodał selekcjoner.

Szkoleniowiec przyznał, że reprezentacja Czarnogóry ostatnio nie odniosła spektakularnych sukcesów, ale wciąż jest to bardzo groźny rywal. Zawodniczki z tego kraju systematycznie grają w Lidze Mistrzów. Zobaczymy jak młode pokolenie, które ma zastąpić doświadczone zawodniczki, poradzi sobie z tym wyzwaniem. Tak, to było niezłe dla nas losowanie – podsumował Krowicki.

Do finałów EHF EURO 2018 awansują po dwa najlepsze drużyny z każdej grupy plus jedna z trzeciego miejsca z najlepszym współczynnikiem.