21 kwietnia 2017

Kinga Grzyb: To najlepsza grupa

Kinga Grzyb nie ma wątpliwości, że wraz z koleżankami z zespołu narodowego, trafiła do najlepszej z możliwych grup kwalifikacyjnych. Jedna z najbardziej doświadczonych reprezentantek Polski podkreśliła, że trzeba wykorzystać szansę i wywalczyć awans do finałów EHF EURO 2018.

2017.03.19 Gdansk Pilka Reczna Kobiet Turniej Miedzynarodowy Mecz Polska - Slowacja N/z Kinga Grzyb Foto Piotr Matusewicz / PressFocus 2017.03.19 Gdansk Women handball International Tournament Poland - Slovakia Kinga Grzyb Credit: Piotr Matusewicz / PressFocus
Podoba mi się takie losowanie! Bardzo dobrze trafiłyśmy. Czarnogórki, podobnie jak my, wprowadzają do zespołu dużo młodych zawodniczek, ale dalej są bardzo groźne i trzeba będzie się z nimi liczyć – powiedziała skrzydłowa.

Grzyb wystąpiła w dwóch ostatnich wygranych meczach przeciw Słowacji, podczas towarzyskich starć w Zielonej Górze (październik 2016) oraz Gdańsku (marzec 2017).

Nasza kadrowiczka, jeszcze za kadencji trenera Kima Rasmussena, grała również w meczach z Włoszkami.

– Zawodniczki z tego kraju zazwyczaj muszą godzić pracę zawodową z występami na boisku. Trudno wówczas o najwyższej klasy profesjonalizm – podsumowała skrzydłowa.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest