Strona główna | Slider | Wyróżnienie dla Sabiny Włodek

Wyróżnienie dla Sabiny Włodek

 

Sabina Włodek otrzymała wyróżnienie w konkursie na trenerkę roku, organizowanym przez Komisję Sportu Kobiet Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Obecnie Sabina Włodek prowadzi drugą reprezentację Polski piłkarek ręcznych.

Fot. S.Sikora (PKOl)

Fot. S.Sikora (PKOl)

Jest byłą zawodniczką GKS Sośnicy Gliwice, Montexu Lublin i SPR Lublin w piłce ręcznej. Wielokrotną reprezentantką Polski, uczestniczką mistrzostw Europy i mistrzostw świata. 14-krotną mistrzynią Polski, zdobywczynią Pucharu EHF, wybraną do najlepszej „7”-ki mistrzostw Europy w Holandii (1998).

Po zakończeniu kariery zawodniczej zdobyła najwyższe kwalifikacje trenerskie (licencja kategorii A). Od sezonu 2011/12 – trenerka zespołu Superligi SPR Lublin. Z tym zespołem w latach 2012-2016 czterokrotnie zdobyła tytuły klubowego mistrza Polski. Najważniejszym osiągnięciem w roku 2016 było właśnie zdobycie z drużyną SPR Lublin tytułu mistrzyń kraju.

Sukces ten jest tym bardziej istotny, że został osiągnięty w konkurencji z zespołami, które prowadzone są w ogromnej większości przez mężczyzn. Potwierdził on dotychczasową, prawidłową i systematyczną pracę trenerki, która umiejętnie połączyła swoje doświadczenie wysokiej klasy zawodniczki z umiejętnościami i wiedzą niezbędną w pracy szkoleniowej.